کد خبر: ۹۶۴۱۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی:
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون قریب به ۸.۵ تن انواع مواد مخدر کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد افزایش دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سردار مجید شجاع در حاشیه مراسم تکریم و معارفه معاون فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به فرا رسیدن ایام تعطیلات تابستانی بیان کرد: با آغاز مسافرت های تابستانی پلیس همواره توصیه هایی به رانندگان و مسافران در راستای جلوگیری از سرقت ها و تصادفات داشته که می طلبد مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به حوادث جاده ای بیان کرد: متاسفانه علی رغم اقدامات انجام شده، از ابتدای سال جاری شاهد افزایش تلفات به خصوص در جاده ها هستیم.

سردار شجاع با بیان اینکه عمده تصادفات ناشی از خطای انسانی است، اظهار کرد: خطای انسانی باعث افزایش ۴۰ درصدی فوتی های تصادفات در سال جاری شده است.

وی عدم رعایت مقررات و قوانین از سوی رانندگان را علت اصلی بروز تصادفات سال جاری دانست و گفت: بخشی از خطاهای انسانی در بروز تصادفات و واژگونی ها، خستگی و خواب آلودگی و تردد در ساعات بد است.

افزایش سرقت ها در سال جاری

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی اظهار کرد: واژگونی، تصادفات رخ به رخ و سرعت غیر مجاز از دیگر عوامل بروز حوادث و تصادفات جاده ای سال جاری است.

وی با بیان اینکه امید است با حذف نقاط حادثه خیز و توجه هر چه بیشتر از سوی رانندگان شاهد کاهش حوادث باشیم، افزود: ۷۵ درصد آسیب جدی که به موتور سواران بعد از تصادف وارد می شود به علت عدم استفاده از کلاه ایمنی است.

سردار شجاع با اشاره به افزایش سرقت ها در جامعه بیان کرد: فشارهای ناشی از مسائل اقتصادی بخش عمده ای از افزایش سرقت ها را به خود اختصاص می دهد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: بخش عمده ای از سرقت ها به موارد خرد مانند سرقت قطعات خودرو و سرقت از مغازه ها بوده که در سال جاری افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه مردم با پیشگیری از اموال خود می توانند نقش مهمی در کاهش سرقت ها داشته باشند، گفت: با رعایت حداقل مسائل ایمنی اعم از قفل پدال می توان نقش عمده ای در کاهش سرقت ها ایفا کنند.

برخورد جدی پلیس با سگ گردانی

سردار شجاع از کشف سرقت ها در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: ۷۵ درصد سرقت های سال جاری کشف شده و به مال باخته ها برگشت داده شده است.

وی با اشاه به اقدامات پلیس در زمینه جلوگیری از سرقت ها و تخلفات بیان کرد: افزایش گشت های محسوس و نامحسوس و به کارگیری دوربین های ثبت تخلف در جاده ها، افزایش گشت های انتظامی داخل شهرها از جمله اقدامات انجام شده است.

سردار شجاع با اشاره به معضل سگ گردانی اظهار کرد: پلیس با سگ گردانی و کشف حجاب در خودروها به شدت برخورد می‌کند و اجازه تعرض به ارزش ها را به افراد هنجار شکن در سطح جامعه نمی‌دهد.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون قریب به ۸.۵ تن انواع مواد مخدر کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد افزایش دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.
حذف یارانه 5.5 میلیون نفربا هدف توسعه اشتغال اجرایی می شود

حذف یارانه 5.5 میلیون نفربا هدف توسعه اشتغال اجرایی می شود

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت : حدف یارانه پردرآمدها که بیشتر از ایرانیان مقیم خارج کشور هستند به منظور تقویت اشتغال و جبران کسری بودجه انجام می شود.