کد خبر: ۹۶۴۰۶
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
وزیر راه و شهرسازی خبر داد
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت پروژه راه آهن تبریز- میانه گفت: فاز اول این پروژه ریلی استان آذربایجان شرقی تا نیمه اول امسال و قبل از مهرماه به بهره برداری می‌رسد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد اسلامی با حضور در تبریز از پروژه راه آهن میانه – تبریز بازدید کرد.

وی در این بازدید با تاکید بر اینکه اتصال راه آهن از بستان آباد به سمت سراب و اردبیل و تا آذربایجان می‌تواند زمینه توسعه ترانزیت باری و مسافری را فراهم سازد، اظهار داشت: این پروژه نقطه بحران را پشت سر گذاشته است و هم اکنون بیش از ۸۵ درصد پیشرفت دارد.

اسلامی با بیان اینکه اعتبارات لازم نیز برای اتمام این پروژه اختصاص می‌یابد، گفت: از بستان آباد به سمت تبریز پروژه پیشرفت خوبی داشته و تا نیمه اول امسال راه آهن تا بستان آباد می‌رسد و امیدواریم تا سال آینده نیز این پروژه به تبریز برسد و شاهد اتمام کلی آن باشیم.

وی با اشاره به اینکه برخی مشکلات مالی در این پروژه داشتیم گفت: با تمام این مشکلات و کاستی‌ها این پروژه پیشرفت خوبی داشته است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت نگاه ویژه ای به توسعه حمل و نقل ریلی دارد، گفت: از صنعتگران و صاحبان صنایع تولیدی می‌خواهیم تا با اتصال به را آهن سهم ریلی کشور را از لحاظ ترانزیت ریلی افزایش دهند.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی از طریق فرودگاه شهید مدنی وارد تبریز شد.

قرار است در جلسه‌ای آخرین وضعیت پروژه‌های مهم وزارتخانه راه و شهرسازی در آذربایجان شرقی بررسی شود.

بزرگراه صوفیان- شبستر، آزادراه مراغه- هشترود، ایواوغلی، مناطق تحت مطالعه طرح بازآفرینی شهری در تبریز، پل میدان معلم بناب، بزرگراه مرند- جلفا، جاده مرند- تبریز- ارومیه و بزرگراه تبریز- سهند از دیگر پروژه‌هایی هستند که قرار است وزیر راه و شهرسازی از آنها بازدید کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.