کد خبر: ۹۶۴۰۴
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
آیت الله سید حسن خمینی با حضور در کمیته ملی المپیک از موزه ملی المپیک، پارالمپیک و ورزش بازدید کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، نشست انجمن پیشکسوتان ورزش کشور امروز چهارشنبه با حضور آیت الله سید حسن خمینی همراه با مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک برگزار شد.

در جریان این نشست، پیشسکسوتان ورزش بازدیدی هم از موزه ملی المپیک، پارالمپیک و ورزش داشتند.

مهمان ویژه مراسم امروز آیت الله سید حسن خمینی بود. وی با حضور در محل کمیته ملی المپیک ضمن دیدار با پیشکسوتان، بازدیدی هم از موزه ملی المپیک، پارالمپیک و ورزش داشت.

بهرام افشارزاده رئیس انجمن پیشکسوتان ورزش کشور در این مراسم با بیا اینکه حضرت آیت الله سیدحسن خمینی همواره نگاه ویژه‌ای به جامعه ورزشکاران به خصوص پیشکسوتان داشته و دارند و در راه تکریم کسوت و تشویق جوانان به امر ورزش همت گمارده‌اند، گفت: در فرهنگ ما پیشکسوتی از مراتب و درجات مریدان محسوب می‌شود که به دلیل قداستش به تدریج وارد فضای عرفانی و اعتقادی زورخانه‌ها گردید و به کسی اطلاق می‌شد که از همه با سابقه‌تر، قدیمی‌تر و بزرگ‌تر بود و در مرام و پهلوانی نمونه.

وی ادامه داد: بدون تردید با توجه به ارزش و اعتبار بزرگان ورزش و نقش الگویی و اسطوره‌ای پهلوانان و قهرمانانی که سمبل فتوت، جوانمردی، میهن دوستی، ایمان و اعتقاد هستند به کارگیری واژه پیشکسوت در مواردی که این مفاهیم در آنها مصداق ندارد، از اعتبار آن می‌کاهد.

افشارزاده تاکید کرد: انجمن پیشکسوتان ورزش ایران در زمستان ۱۳۷۹ با هدف تکریم کسوت و نقش ارتباطی میان انتقال تجارب پیش کسوتان ورزش ایران به جامعه ورزشی جوان تأسیس و جهت بلوغ اهداف ذکر شده تا به امروز با حضور قهرمانان و بزرگان و نام آوران ورزش ایران زمین از هیچ کوششی دریغ نکرده است.

رئیس انجمن پیشکسوتان ورزش تاکید کرد: این انجمن از طریق همایش‌های سالیانه و چاپ فصلنامه‌های متعدد سعی در آگاه کردن جامعه پیشکسوت ورزش ایران زمین از اقدامات این انجمن دارد. از طرفی با چاپ مقالات این بزرگواران شرایطی جهت انتقال تجربیات ارزشمند و گرانقدر آنان به وجود آورده است.

وی تصریح کرد: انجمن پیشکسوتان ورزش ایران در طی فعالیت خود ضمن عیادت از پیشکسوتان ورزش از آنها که به دلیل برخی ناملایمات و بی مهری‌ها به رغم داشتن تجارب گران سنگ و ارزشمندشان از صحنه ورزش به دور مانده اند، دلجویی کرده است. این اقدام همزمان با مناسبت هایی مانند ایام ماه مبارک رمضان، عید نوروز و اعیاد ملی و مذهبی انجام شده است.

افشارزاده تاکید کرد: از دیگر فعالیت‌های انجمن پیشکسوتان مکاتبه مستمر با صندوق حمایت از قهرمانان و دیگر سازمان‌های دولتی جهت اخذ امتیاز برای پیشکسوتان ورزش ایران جهت استفاده رایگان از استخرها، ورزشگاه‌ها و سایر اماکن ورزشی بوده است.

رئیس انجمن پیشکسوتان گفت: قطعه نام آوران که پس از مکاتبات و جلسات طاقت فرسا به بارنشست، نتیجه زحمات فراوان هیأت مدیره و هیأت امنای انجمن پیشکسوتان ورزش ایران بوده است تا در کنار مفاخر ایران زمین نام این بزرگان نیز جاودانه بماند. این حرکت ادامه داشته که جامعه ورزش ما بتواند امروزه صاحب یک موزه با ارزش ورزشی به همت دکتر صالحی امیری باشد تا تداوم بخش حرکت‌های فرهنگی، هنری و ورزشی گردد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران  در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

درحالی نمایندگان مجلس شلوغی مترو را مورد انتقاد قرار دادند که مدیران شهری معتقدند تحریم ها قراردادهای واردات واگن را تعلیق کرد و باعث هدایت تقاضا به سمت تولید واگن داخلی شد که انتظار می رود با حمایت مجلس و دولت 630 واگن به حمل و نقل ریلی شهری اضافه شود.
احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در حرم حضرت معصومه (س)