کد خبر: ۹۶۳۷۹
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
مدیرعامل انجمن‌یاری کودکان کار گفت: کار کودک ارزان و درآمدزا است بدون اینکه هیچ دغدغه و مشکل سازمانی داشته باشد و اجرای طرح‌های ساماندهی کودکان کار نوعی بازی و سرگرمی به شمار می‌رود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،شری نجفی مدیرعامل انجمن‌یاری کودکان در معرض خطر در نشست تخصصی «تهران شهری برای همه کودکان»‌که در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد، اظهار داشت:‌ طرح‌های ساماندهی کودکان کار تا کنون بیشتر به طرح‌های بی‌سر و سامان شباهت داشته و عملاً مشکلی را برای این افراد حل نکرده است و می‌توان گفت که حتی شرایط بدتری را برای آنها به همراه داشته است.
 
وی افزود:علت اینکه طرح‌ها تاکنون ناموفق بوده و نتیجه‌ای جزء رشد فزاینده کودکان کار نداشته است این است که کار کودک یک سیاست است که متأسفانه به عرف تبدیل شده و این سیاستی به شمار می‌رود که در دنیا منافع کلان دارد.
 
مدیرعامل انجمن‌یاری کودکان در معرض خطر ادامه داد:کار کودک ارزان و درآمدزا است بدون اینکه هیچ دغدغه و مشکل سازمانی داشته باشد و اجرای طرح‌های ساماندهی کودکان کار نوعی بازی و سرگرمی به شمار می‌رود.
 
نجفی با اشاره به اینکه کودک با کارش در واقع کودکی‌اش را می‌فروشد، بیان داشت: سال 81 اولین ساماندهی کودکان خیابانی انجام گرفت و تا کنون بارها این طرح‌ها اجرایی شده است ولی هیچکدام نتیجه ریشه‌ای به همراه نداشته است.
 
وی با بیان اینکه اجرای این طرح‌ها باید پشتوانه علمی،‌اخلاقی و انسانی داشته باشد، تصریح کرد: دولت‌ها نباید این موضوع را نادیده گرفته و سهل‌انگاری کنند؛ ساماندهی کار کودک بدون رهایی او از فقر خانواده‌اش امکانپذیر نیست و باید به اصل موضوع پرداخت.
 
مدیرعامل انجمن‌یاری کودکان در معرض خطر ادامه داد: مدتی پیش ما شنیدیم که یکی از سازمان‌های مرد‌م‌نهاد با کلینیکی دلال کودکان کار شده‌اند و من زمانی که این موضوع را شنیدم متأثر شده و یادداشتی نوشتم.
 
نجفی گفت: برخی برای ساماندهی کودکان کار و اجرای طرح‌های مربوطه هزینه‌های میلیاردی گرفته‌اند و این موضوع را یکی از معاونین شهرداری خودش چند سال پیش به من اعلام کرد.
 
وی عنوان کرد:‌جزیره‌ای کار کردن سازمان‌ها مشکلی حل نمی‌کند و باید همه ما مطالبه‌گر باشیم و دولت را وادار به برنامه‌ریزی اقتصادی کنیم شهرداری و سازمان‌های دیگر باید بررسی کنند که واقعا چرا اجرای طر‌ح‌های ساماندهی کودکان کار نتیجه‌ای نداشته است.
 
مدیرعامل انجمن‌یاری کودکان در معرض خطر خاطرنشان کرد: متأسفانه امروزه کودکان کار در طلای کثیف زباله در حال جمع کردن سرمایه برای برخی از پیمانکاران شهرداری هستند و توجه و مقابله با این مسئله می‌تواند مؤثر واقع شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران  در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

درحالی نمایندگان مجلس شلوغی مترو را مورد انتقاد قرار دادند که مدیران شهری معتقدند تحریم ها قراردادهای واردات واگن را تعلیق کرد و باعث هدایت تقاضا به سمت تولید واگن داخلی شد که انتظار می رود با حمایت مجلس و دولت 630 واگن به حمل و نقل ریلی شهری اضافه شود.
احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در حرم حضرت معصومه (س)