کد خبر: ۹۶۳۵۶
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
مدیر امور شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد خبر داد
مدیر امور شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد با اشاره به برگزاری چهارمین جلسه کمیته بررسی لوایح در سال 1398، از بررسی پیش‌نویس لایحه‌ای در خصوص "ضوابط و مقررات طراحی و جانمایی پارکینگ" در این جلسه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مریم علیزاده بیان کرد: وابستگی سیستم حمل و نقل و جابجایی شهروندان در کلانشهرها به خودروهای شخصی، پیش‌بینی فضای مناسب برای پارکینگ خودروها در کاربری‌های مختلف را به یکی از الزامات کنونی زندگی شهری تبدیل کرده است.
وی با اشاره به اینکه مساحت و تعداد جایگاه‌های مورد نیاز پارکینگ برای هر یک از کاربری‌ها در طرح جامع و طرح‌های تفصیلی شهر به تفکیک بیان شده، افزود: با وجود اینکه در گذشته اقدامات زیادی توسط شهرداری در زمینه تدوین ضوابط و مقررات مربوط به پارکینگ صورت گرفته، همچنان ضرورت سامان‌بخشی، یکپارچه‌سازی و ایجاد وحدت رویه در این ضوابط مشهود است.
مدیر امور شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد تصریح کرد: در همین راستا، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری، با هماهنگی و همفکری سایر حوزه‌های تخصصی از جمله سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و با مدنظر قرار دادن مقررات و قوانین موجود و تجربیات دیگر کلانشهرهای کشور در این زمینه، ضوابط و مقررات طراحی و جانمایی پارکینگ را تدوین کرد که با توجه به اهمیت و ضرورت موضوع، کمیته بررسی لوایح با ارسال این لایحه به شورای اسلامی شهر موافقت کرد.
علیزاده موضوع ساماندهی منابع آلاینده دیزل در محیط‌های کارگاهی و عمرانی شهر مشهد را به عنوان دیگر دستور کار این جلسه مطرح کرد و افزود: با توجه به ابهامات موجود در لایحه، مقرر شد موضوع توسط معاونت خدمات شهری و با بهره‌گیری از نظرات سایر حوزه‌های تخصصی از جمله معاونت حمل و نقل و ترافیک و اداره کل حقوقی، مورد بررسی و تدقیق قرار گرفته و سپس برای جمع‌بندی به کمیته بررسی لوایح ارسال شود.
رییس کمیته بررسی لوایح در خصوص مصوبه دیگر این جلسه گفت: موضوع بازنگری درجه‌بندی و بهای خدمات توقفگاه‌های باری، که در راستای اجرای تبصره اختصاصی بودجه سال 1398 سازمان حمل و نقل بار درون‌شهری و حومه ارائه شده بود، نیز توسط اعضای کمیته بررسی لوایح مورد بررسی قرار گرفت.
به گفته وی، با توجه به نتایج به دست آمده از مطالعات صورت گرفته در این زمینه، کمیته بررسی لوایح با ارسال لایحه به شورا موافقت کرد.
رییس کمیته بررسی لوایح درخصوص آخرین دستور کار این جلسه گفت: پیش‌نویس لایحه‌ای درباره ارتقای تکنولوژی و خرید پارکینگ‌های مکانیزه سطح شهر نیز توسط اعضای کمیته مورد بررسی قرار گرفت.
گفتنی است با توجه به حساسیت موضوع و ابعاد مختلف مالی و فنی و اجرایی آن، مقرر شد موضوع در قالب کارگروهی متشکل از حوزه‌های ذیربط (سازمان اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها، معاونت مالی و پشتیبانی، معاونت حمل و نقل و ترافیک و اداره کل حقوقی)، تدقیق شده و پس از رفع نواقص و ابهامات، برای تصمیم‌گیری به کمیته بررسی لوایح ارسال شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.