کد خبر: ۹۶۳۵۴
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
استاندار خراسان رضوی:
استاندار خراسان رضوی گفت: آب در این استان از نفت با اهمیت تر بوده و باید در راستای افزایش بهره وری مصرف این نعمت خدادادی تلاش شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی‌رضا رزم‌حسینی در دوره آموزشی مدیریت جامع حوادث و بلایا در تالار ابن هیثم مشهد برگزار شد، اظهار کرد: آب در خراسان رضوی از نفت بااهمیت‌تر است بنابراین باید در جهت ارتقای سطح بهره وری مصرف آب تلاش کرد.

وی افزود: باید با برنامه ریزی زمینه تولید محصولات کشاورزی باکیفیت بیشتر و مصرف آب کمتر را فراهم کنیم زیرا در برخی از شهرستان‌های استان با حفر چاه چند برابر بیشتر از حد مجاز از سفره‌های زیرزمینی برداشت آب انجام شده است.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: بارندگی‌های بهار امسال در برخی از مناطق استان تا حدودی وضعیت بحرانی را بهبود ببخشد اما برای عبور از شرایط خشکسالی نیاز به بارش‌های بیشتر و مدیریت منابع و مصارف آبی است.

رزم حسینی اظهار کرد: اگر اجازه تصرف حریم رودخانه‌ها و ساخت و ساز غیرمجاز در مسیر مسیل‌ها داده نمی‌شد، شاید حجم خسارت‌های ناشی از وقوع سیل به مراتب کمتر بود.

وی در ادامه گفت: جمهوری اسلامی ایران در گام نخست انقلاب به پیشرفت‌های چشمگیری در حوزه سیاسی و نظامی دست یافته است اما باید قبول کنیم در حوزه فرهنگ و توسعه اقتصادی مشکلاتی داریم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران  در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

درحالی نمایندگان مجلس شلوغی مترو را مورد انتقاد قرار دادند که مدیران شهری معتقدند تحریم ها قراردادهای واردات واگن را تعلیق کرد و باعث هدایت تقاضا به سمت تولید واگن داخلی شد که انتظار می رود با حمایت مجلس و دولت 630 واگن به حمل و نقل ریلی شهری اضافه شود.
احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در حرم حضرت معصومه (س)