کد خبر: ۹۶۳۴۷
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
فرماندار پیرانشهر:
فرماندار پیرانشهر از صدور سه هزار کارت الکترونیکی در راستای رفاه و معیشت مرزنشینان این شهرستان در مرز تمرچین صادر می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی ترابی در جریان بازدید معاون اقتصادی وزیر کشور از مرز تمرچین پیرانشهر اظهارداشت: در حال حاضر بیش از پنج هزار کارت الکترونیکی مرزنشینی در بازارچه موقت و غیررسمی این شهرستان فعال است که سه هزار کارت دیگر نیز در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته بیش از ۲۳ میلیون دلار کالا توسط مرزنشینان با این کارت های الکترونیکی وارد کشور شده است عنوان کرد: این اقدام با هدف ساماندهی موضوع کوله بری در زمینه ادغام بازارچه های غیر رسمی در مبادی رسمی، اجرا شده و این کارت ها قابل شارژ و غیر قابل واگذاری است.

ترابی با بیان اینکه ساکنان مناطق مرزی تا ۲۰ کیلومتری مرز از این تسهیلات برخوردار می شوند تا با بهبود وضعیت مالی اقدام به کوله بری نکنند افزود: صاحبان کارت مرزنشینی می توانند پس از فعال کردن این کارت ها با مراجعه به گمرک تمرچین پیرانشهر از بخشودگی گمرکی آن استفاده و نسبت به واردات اجناس اقدام کنند.

فرماندار پیرانشهر افزود: در این کارت ها برای هر نفر (حداکثر ۴نفر در هرخانوار) ۷۰۰ هزارتومان بخشودگی گمرکی درنظر گرفته شده که صاحب کارت می تواند شخصاً نسبت به وارد کردن کالای موردنظر اقدام کند و یا در توافق با پیله وران و ترخیص کاران این بخشودگی را به صورت توافقی تقسیم کنند.

معاون اقتصادی وزیر کشور نیز در این بازدید با تاکید بر حل زیرساخت ها و مشکلات گمرک و بازارچه مرزی تمرچین پیرانشهر گفت: مدیریت واحد و تعامل دستگاههای اجرایی در مرز تمرچین باعث رفع مشکلات پیله وران و افزایش حجم مبادلات خواهد شد تا مرز تمرچین نظم خاص خود را داشته باشد

بابک دین پرست نسبت به رفع موانع و مشکلات کارت الکترونیکی مرز نشینی در بازارچه های موقت غیررسمی نیز تاکید کرد تا مرزنشینان از مزایای مرز بهره مند شوند.

آذربایجان غربی با ۵ پایانه های مرزی و همچنین چندین گمرک رسمی از اهمیت اقتصادی و تجاری بالایی برخوردار است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.