کد خبر: ۹۶۳۴۶
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی گفت: ۱۹ کیلومتر راه دسترسی به معادن شمال استان آماده افتتاح شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، پریسا عابد پور دراین خصوص اظهارداشت: از طرح های زیربنایی پیش بینی شده از محل درآمدهای فعالییت های معدنی در استان آذربایجان غربی ۱۹ کیلومتر جاده دسترسی به معادن شمال استان آماده بهره برداری می باشد.

وی ادامه داد: این جاده از سه راهی ایواوغلی تا معادن منطقه دول کندی به طول ۱۹ کیلومتر اجرا و به اتمام رسیده است که با افتتاح این جاده روستا های سیه باز و دول کندی و … نیزاز جاده اسفالت برخوردار خواهند شد.

عابدپور افزود: پروژه های زیر بنایی از محل درآمدهای امور معادن استان با هدف محرومیت زدایی و ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز مناطق معدن خیز جهت توسعه این مناطق انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: در آذربایجان غربی تا کنون حدود ۶۰ کیلومتر راه دسترسی به معادن استان با هزینه ای بالغ بر ۳۲۳ میلیارد ریال به اتمام رسیده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی ادامه داد: تا کنون راه های دسترسی به معادن شهرستان های پیرانشهر و تکاب به بهره برداری رسیده و راه دسترسی به معادن شهرستان مهاباد نیز در به زود قابل افتتاح خواهد شد.

وی در خصوص ادامه اجرای این پروژه ها عنوان کرد: در ادامه اجرای پروژه های ایجاد زیرساخت و زیربناهای استان پروژه های جدیدی در زمینه برق رسانی، آب رسانی، تعمیر جاده های روستای و بهسازی و آسفالت جاده های مورد استفاده معادن در استان اجرایی خواهد شد.

عابدپور در خصوص مزایای این پروژه های اظهار کرد: روستا های اطراف معادن و روستاهایی که در مسیر اجرای این طرح ها قرار داراند نیز از این امکانات و زیر ساخت ها بهرمند خواهند شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران  در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

درحالی نمایندگان مجلس شلوغی مترو را مورد انتقاد قرار دادند که مدیران شهری معتقدند تحریم ها قراردادهای واردات واگن را تعلیق کرد و باعث هدایت تقاضا به سمت تولید واگن داخلی شد که انتظار می رود با حمایت مجلس و دولت 630 واگن به حمل و نقل ریلی شهری اضافه شود.
احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در حرم حضرت معصومه (س)