کد خبر: ۹۶۳۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
در جمع خبرنگاران مطرح شد
رئیس شورای شهر تهران درباره برگزاری دوباره نمایشگاه الکامپ در پایتخت توضیحاتی داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورای شهر تهران که امروز (سه‌شنبه ۲۱ خرداد ماه) برگزار شد، در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه چرا بر خلاف نص صریح قانون مبنی بر ممنوعیت برگزاری نمایشگاه‌های پُرمخاطب در تهران، قرار است نمایشگاه الکامپ در تهران برگزار شود، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به جنگ اقتصادی موجود، تعداد افرادی که در این نمایشگاه شرکت می‌کنند کم‌تر از سال گذشته است و پر مخاطب نیست.
 
وی با تاکید بر اینکه باید بررسی شود که آیا الکامپ نمایشگاه پر مخاطب است یا نه، افزود: سال گذشته نمایشگاه الکامپ مشکل ترافیکی خاصی ایجاد نکرد.
 
رئیس شورای شهر تهران گفت: وقتی شرکت کننده‌ها در این نمایشگاه متنوع باشند، تعداد بازدید کننده‌ها هم زیاد می‌شود، اما جنگ اقتصادی فعلی موجب کاهش تعداد نمایشگاه‌هایی می‌شود که با شرکت‌های خارجی کار می‌کنند.
 
هاشمی در پاسخ به سوال دیگر باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه سال گذشته هم بررسی‌ها انجام شد و مسئولان نمایشگاه اعلام کردند که تعداد غرفه‌ها از سال‌های گذشته بیشتر است و در نهایت شورا یک روز مانده به آغاز نمایشگاه تذکر داد، امسال بررسی‌ها چه سودی دارد؟، گفت: حال اگر برگزاری نمایشگاه الکامپ در سال گذشته مشکل ایجاد کرده باشد، امسال از وقوع این مشکلات جلوگیری می‌کنیم، اما تاکنون در مورد الکامپ شکایتی نشده و اگر شکایتی باشد، حتما برخورد می‌کنیم.
 
وی در واکنش به اظهار نظر خبرنگار ما مبنی بر اینکه عملکرد شورا در سال گذشته نوش دارو بعد از مرگ سهراب بود، افزود: موضوع سهراب یک فرضیه است و واقعیت ندارد.
 
رئیس شورای شهر تهران در ادامه نسبت به واکنش خبرنگار ما مبنی بر اینکه چرا همه چیز را به شوخی می‌گیرید، گفت: من شوخی‌هایم هم جدی است، حتی در مصاحبه‌ای که در آن اعلام شد موضوعش مردانه است هم یک شوخی کرده بودم که بیشتر از سایر موضوعات جدی گرفته شد.
 
هاشمی در خصوص زمان نهایی برگزاری انتخابات شورایاری‌ها گفت: بعید می‌دانم که این انتخابات تا ۳۱ خرداد برگزار شود.
 
وی افزود: تاریخ انتخابات در هیئت رئیسه مطرح و روز انتخابات در آنجا تعیین می‌شود.
 
هاشمی در ادامه گریزی هم به طرح زوج و فرد زد و با بیان اینکه طرح حذف می‌شود و در طرحی که جایگزین آن خواهد شد، افراد تنها ۲۰ روز در هر فصل مجاز به تردد در این محدوده هستند، تصریح کرد: این موضوع مصوبه شورای عالی ترافیک است که متاسفانه شورای شهر در آنجا نماینده‌ای ندارد.
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه آئین نامه اجرایی انتخابات شورایاری‌ها امروز بررسی و کلیاتش هم به تصویب رسید، گفت: اعضای شورا ۱۲ پیشنهاد داشتند که ۳ مورد از آن‌ها تصویب شد و ادامه پیشنهادات به جلسه هفته آینده موکول شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.