کد خبر: ۹۶۳۲۲
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران از اقدام شهرداری تهران مبنی بر راه اندازی گذر صنایع دستی تقدیر کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد جواد حق شناس در جریان یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکری با اشاره به روز صنایع دستی اظهار کرد: روز گذشته با همکاری شورای شهر تهران، شهرداری و سازمان میراث فرهنگی آغاز هفته صنایع دستی در خیابان نجات‌الهی در مراسمی گرامی‌ داشته شد.
 
وی افزود: با توجه به اهمیت صنایع دستی در فضای گردشگری، باید تلاش کرد این مهم جایگاه مناسب و واقعی خود را در جامعه پیدا کند.
 
حق شناس با بیان اینکه از آغاز شورای اسلامی شهر تهران در دوره‌ پنجم برخی از محورها مورد توجه قرار گرفت و برخی گذرها با محوریت گردشگری احیا شد، عنوان کرد: توجه به این حوزه‌ها سبب شده که یک گذر به نام رودکی و چهار گذر دیگر به نام های نمایش، هنر، کتاب و فرهنگ در خیابان انقلاب شکل بگیرد.
 
رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه بعد از پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی برای تبدیل خیابان نجات الهی به گذر صنایع دستی، شورای شهر با این درخواست موافقت کرد، عنوان کرد: برهمین اساس در این محدوده تابلوهای راهنما نصب شد و عملاً فرصتی برای گردشگران و سه میلیون خانواده ایرانی برای بهره‌گیری از این ظرفیت فراهم شده است.
 
به گفته وی این اقدام یکی از راه‌هایی است که می‌توان برای مقابله با تحریم‌ها و رونق تولید ملی استفاده شود.
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.