کد خبر: ۹۶۳۲۰
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
مسجدجامعی مطرح کرد
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: با انجام مکانیزه انتخابات احتمال تقلب و سوءاستفاده به حداقل می‌رسد که تجربه‌ جدید و خوبی است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،احمد مسجدجامعی در صد و چهل و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در جریان بررسی کلیات آئین نامه اجرایی انتخابات شورایاری‌ها با بیان اینکه در ارتباط با جزئیات آیین‌نامه اجرایی برگزاری انتخابات شورایاری‌ها اتفاقاً خوبی افتاده است،اظهار کرد: متن این آئین نامه با کمک هفت نفر از اعضای شورای شهر تهیه شده و چهار تفاوت اساسی نسبت به آئین نامه‌های قبلی دارد.

وی با بیان اینکه انتخابات شورایاری‌ها برای اولین بار در حوزه ثبت نام و رأی گیری به صورت مکانیزه انجام خواهد شد، تصریح کرد:با انجام مکانیزه انتخابات احتمال تقلب و سوءاستفاده به حداقل می‌رسد که تجربه‌ جدید و خوبی است.
 
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه نظارت بر انتخابات نیز با شیوه‌های مکانیزه انجام خواهد شد، تصریح کرد:نظارت در دو بخش اجرایی و خود نظارت انجام می‌گیرد که در مرحله اجرا شهرداری اجرا کننده خواهد بود و نظارت بر عهده شورا خواهد بود و مجدداً اعضای شورا در حوزه نظارت، فعالیت مضاعفی خواهند داشت، باید بگویم نظارت در این انتخابات لایه به لایه خواهد بود و بر عهده تک تک اعضا است.
 
مسجد جامعی با بیان اینکه بر اساس تصمیم‌گیری‌های انجام شده ۲۱ عضو شورا به عنوان ناظر در ۲۱ منطقه و در حوزه‌ انتخابیه حاضر هستند و البته دو منطقه کوچک نیز ادغام می‌شود، اضافه کرد: در سال های گذشته وزارت کشور موافق برگزاری این انتخابات نبود، اما امسال نه تنها همسو است بلکه همکاری نیز خواهد داشت.
 
به گفته وی؛ همکاری وزارت کشور در زمینه‌ شیوه‌های کنترل مکانیزه و ارائه صندوق خواهد بود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ایران در حال پشت سر گذاشتن اقتصاد نفتی است

ایران در حال پشت سر گذاشتن اقتصاد نفتی است

استادیار دانشگاه امام باقر (ع) با اشاره به اقتصاد نفت پایه که شکننده ترین عنصر اقتصاد کشور بوده گفت: همانطور که امروز از تجارب نیروهای دفاعی در کشور برای صنایع خودروسازی و قطعه سازی استفاده می شود با انتقال این تجربیات در یک سیستم هم افزا همه می توانند از این ظرفیت در پیشبرد اهداف کشور استفاده کنند.
تحریم صنایع پتروشیمی تهدیدی نمایشی است

تحریم صنایع پتروشیمی تهدیدی نمایشی است

نماینده شیراز در مجلس نهم گفت :بیشتر تولیدات پتروشیمی ایران در داخل کشور مصرف می‌شود و تهدیدهای دشمن مبتنی بر تحریم شرکت‌های پتروشیمی اثر چندانی در موازنه اقتصادی بین الملل ایران ندارد.
آخرین اخبار