کد خبر: ۹۶۳۲۰
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
مسجدجامعی مطرح کرد
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: با انجام مکانیزه انتخابات احتمال تقلب و سوءاستفاده به حداقل می‌رسد که تجربه‌ جدید و خوبی است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،احمد مسجدجامعی در صد و چهل و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در جریان بررسی کلیات آئین نامه اجرایی انتخابات شورایاری‌ها با بیان اینکه در ارتباط با جزئیات آیین‌نامه اجرایی برگزاری انتخابات شورایاری‌ها اتفاقاً خوبی افتاده است،اظهار کرد: متن این آئین نامه با کمک هفت نفر از اعضای شورای شهر تهیه شده و چهار تفاوت اساسی نسبت به آئین نامه‌های قبلی دارد.

وی با بیان اینکه انتخابات شورایاری‌ها برای اولین بار در حوزه ثبت نام و رأی گیری به صورت مکانیزه انجام خواهد شد، تصریح کرد:با انجام مکانیزه انتخابات احتمال تقلب و سوءاستفاده به حداقل می‌رسد که تجربه‌ جدید و خوبی است.
 
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه نظارت بر انتخابات نیز با شیوه‌های مکانیزه انجام خواهد شد، تصریح کرد:نظارت در دو بخش اجرایی و خود نظارت انجام می‌گیرد که در مرحله اجرا شهرداری اجرا کننده خواهد بود و نظارت بر عهده شورا خواهد بود و مجدداً اعضای شورا در حوزه نظارت، فعالیت مضاعفی خواهند داشت، باید بگویم نظارت در این انتخابات لایه به لایه خواهد بود و بر عهده تک تک اعضا است.
 
مسجد جامعی با بیان اینکه بر اساس تصمیم‌گیری‌های انجام شده ۲۱ عضو شورا به عنوان ناظر در ۲۱ منطقه و در حوزه‌ انتخابیه حاضر هستند و البته دو منطقه کوچک نیز ادغام می‌شود، اضافه کرد: در سال های گذشته وزارت کشور موافق برگزاری این انتخابات نبود، اما امسال نه تنها همسو است بلکه همکاری نیز خواهد داشت.
 
به گفته وی؛ همکاری وزارت کشور در زمینه‌ شیوه‌های کنترل مکانیزه و ارائه صندوق خواهد بود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.
حذف یارانه 5.5 میلیون نفربا هدف توسعه اشتغال اجرایی می شود

حذف یارانه 5.5 میلیون نفربا هدف توسعه اشتغال اجرایی می شود

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت : حدف یارانه پردرآمدها که بیشتر از ایرانیان مقیم خارج کشور هستند به منظور تقویت اشتغال و جبران کسری بودجه انجام می شود.