کد خبر: ۹۶۳۱۷
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
رئیس شورای اسلامی شهر تهران:
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: تجهیز مترو اقدامی عدالت گرایانه در جهت تحقق شعارهای انقلاب برای خدمت به مردم به خصوص فرودستان و طبقه پایین تر از متوسط است و باید بدانیم هیچ بهانه و توجیهی برای کوتاهی در خدمت و معطل گذاشتن انتظارات به حق مردم پذیرفته نیست.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محسن هاشمی رفسنجانی در ابتدای یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن تشکر از حضور معاون اول رئیس جمهور و بازدید دقیق از کارخانه واگن سازی تهران، اظهار کرد: همانطور که در نظرسنجی های علمی مشخص شده دو اولویت نخست مردم تهران حل مساله ترافیک و آلودگی هواست و تنها راه اصولی حل این دو معضل، توسعه حمل و نقل عمومی انبوه بر غیرآلاینده، یعنی مترو است.

‫رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه هم اکنون زیرساخت های مناسبی در شبکه حمل و نقل عمومی تهران وجود دارد، اضافه کرد: این امکانات ظرفیت بیش از هفت میلیون سفر در روز را دارد، اما به دلیل کمبود تجهیزات تنها از یک سوم آن ظرفیت استفاده می شود و به دلیل عدم وجود واگن به میزان لازم، با وجود افزایش خطوط متروی تهران، تعداد مسافران مترو اندکی کاهش یافته است.

‫‬وی افزود: اگر دولت و مجلس، حمایت لازم را از مترو انجام دهند، چندین برابر هزینه ساخت واگن های مترو از محل صرفه جویی در سوخت که امروز یک پنجم قیمت تمام شده آن فروخته می شود، به دست می آید. جان هزاران شهروند تهرانی هم که براثر آلودگی هوا، استرس و تنش حاصل از ترافیک و آلودگی هوا از بین می رود، حفظ می شود و اشتغال، رونق تولید داخل و اقتصاد مقاومتی ایجاد می شود.

‫رییس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: تنها انتظار مدیریت شهری و شهروندان تهرانی از معاون اول ریاست جمهوری آن است که مشکل تامین تجهیزات مترو را حل کند که لازمه آن سه اقدام تخصیص سهمیه یا مسدودی ارزی توسط بانک مرکزی برای تجهیزات مترو، ابلاغ تایید بازپرداخت اصل و سود تسهیلات ارزی توسط سازمان برنامه و بودجه و تخصیص پیش پرداخت ریالی و ضمانت های وزارت اقتصاد و بانک مرکزی برای تامین کننده خارجی تجهیزات است.

‫‬هاشمی با بیان اینکه معاونت حمل و نقل شهرداری و مدیریت شرکت مترو نیز باید به تحرک، تلاش و پیگیری بیشتری داشته باشند تا بتوانند مطالبه به حق شهروندان تهرانی را جهت تجهیز سیستم حمل و نقل عمومی محقق کنند، افزود: در این شرایط سخت اقتصادی، استفاده از وسیله نقلیه شخصی با توجه به طرح ترافیک، کمبود پارکینگ و محدودیت ها، دشوار است و استفاده از سایر سیستم های حمل و نقل نظیر تاکسی های اینترنتی و خطی نیز برای بسیاری از اقشار جامعه گران محسوب می شوند، بنابراین تجهیز مترو اقدامی عدالت گرایانه در جهت تحقق شعارهای انقلاب برای خدمت به مردم به خصوص فرودستان و طبقه پایین تر از متوسط است و باید بدانیم هیچ بهانه و توجیهی برای کوتاهی در خدمت و معطل گذاشتن انتظارات به حق مردم پذیرفته نیست.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.