کد خبر: ۹۶۳۱۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
حناچی مطرح کرد
شهردار تهران گفت:لایحه دو فوریتی عوارض شهری پس از تجدید نظر عمومی هفته آینده به شورای شهر تقدیم می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، پیروز حناچی در یازدهمین نشست شورای معاونان شهرداری تهران با اشاره به مشکلات مالی موجود در کشور تصریح کرد: ممکن است بخشی از مشکلات مالی کشور، شهرداری تهران را هم درگیر کند؛ به همین دلیل باید تمهیدات لازم را در این زمینه بیندیشیم و آمادگی لازم را داشته باشیم.
 
شهردار تهران با بیان اینکه میزان وابستگی بودجه شهرداری تهران به ساخت و ساز ۷۰ درصد است خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم سهم شهرداری از درآمدهای مالیاتی را وصول کنیم؛ دولت هم در این زمینه هماهنگی و همکاری لازم را با ما دارد.
 
وی در ادامه خطاب به معاون خدمات شهری، بر ضرورت پیگیری موضوع انسداد محورهای پیاده رو توسط کارگاه های عمرانی تاکید کرد و گفت:در صورتی که در این زمینه تخلفی مشاهده شد، به تعداد تخلفات صورت گرفته به شهرداران مناطق امتیاز منفی داده شود.
 
حناچی همچنین با اشاره به بازدید معاون اول رئیس جمهور از کارخانه واگن سازی تهران اظهارداشت: هدف از بازدید نشان دادن ظرفیت کارخانه واگن سازی تهران به دولت بود که خوشبختانه به این هدف دست یافتیم؛ از سوی دیگر تلاش کردیم دولت را مجاب کنیم تا بخشی از بدهی شهرداری درباره مترو را متقبل شود که به نظر می رسد به این هدف هم رسیدیم.
 
وی ادامه داد:علاوه بر آن تلاش شد برای استفاده از صندوق توسعه ملی در راستای فعال کردن کارخانه واگن سازی تهران و تجهیز متروی پایتخت اجازه کسب کنیم.
 
شهردار تهران یادآور شد: همان طور که پیشتر اعلام شد تنها حدود ۳۰ درصد از ظرفیت کارخانه واگن سازی تهران فعال است و براین اساس باید تلاش کنیم تا این مجموعه با حداکثر ظرفیت فعال شود.
 
وی درباره تذکرات اعضای شورای شهر به شهرداری تهران نیز عنوان کرد: مشروعیت ما از رای مردم به اعضای شورای شهر است و باید به سوالات اعضای شورا به طور دقیق پاسخ دهیم و اگر اعضا مشکلی را تذکر می دهند برطرف کنیم؛ البته معاونان می توانند برای بیان عملکرد حوزه مسئولیت خود از شورا وقت بگیرند و در جلسات شورا بحث های خود را مطرح کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.