کد خبر: ۹۶۲۸۷
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
رییس کمیته بودجه شورای شهر تهران از ارائه‌ نشدن گزارش مالی از سوی شهرداری به شورا گلایه کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مجید فراهانی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با اشاره به لزوم ارائه‌ گزارش نظارتی از حسن اجرای مقررات مالی و معاملاتی شهرداری تهران و واحدهای وابسته گفت: شفافیت مالی، ارتقای سطح سلامت و انضباط مالی و مقابله با تخلفات مالی یکی از انتظارات به‌حق مردم از شورای شهر است که متاسفانه طی سال‌های گذشته شورا به آن پاسخ مناسبی نداده است و شهروندان نسبت به سلامت مالی شهر بی‌اعتماد هستند.
 
وی با بیان این‌که براساس تبصره 7 مصوبه اصلاحیه انتخاب ذیحساب و عوامل ذیحسابی در شهرداری تهران، شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه اظهار کرد: ذیحساب موظف است هر دو ماه یکبار گزارش نظارتی از حسن اجرای مصوبات بودجه شهرداری تهران تهیه و به شورای شهر ارائه کند. قرار بود ۳۰ نفر از کارکنان شهرداری به عنوان قائم مقام ذیحساب در واحدهای تابعه به منظور ارتقاع سطح سلامت اداری، انضباط مالی و غیره معرفی شوند که متاسفانه علی‌رغم تاکید بر اجرای مصوبات شهرداری تهران تاکنون گزارشی به شورا تقدیم نشده و در مساله‌ ذیحسابان نیز بی‌توجه هستند.
 
رییس کمیته بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه به عنوان رییس کمیته بودجه در بهمن‌ماه سال گذشته خواستار ارائه‌ گزارش نظارتی از حسن اجرای مقررات مالی و معاملاتی شهرداری تهران و شرکت‌های وابسته شدم اما تاکنون این نامه بدون پاسخ مانده است، گفت: بنده از اجرا نشدن مقررات و گزارش‌دهی به شورا ناراضی هستم و ادامه این روند پنهان‌سازی اطلاعات، نظارت مالی را دچار خدشه می‌کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.