کد خبر: ۹۶۲۷۸
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
مدیرکل کار لرستان خبر داد
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از تداوم بازرسی‌ها و شناسایی ۸۵ نفر تبعه خارجی غیر مجاز شاغل در واحدهای اقتصادی این استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی آشتاب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اهمیت و ضرورت شناسایی و جلوگیری از اشغال فرصت‌های شغلی توسط اتباع بیگانه غیر مجاز در استان در سال ۹۷ بیش از ۸۰ مورد بازرسی مشترک با نیروی انتظامی و یک هزار و ۷۲ مورد بازرسی توسط بازرسان کار استان در این ارتباط انجام شده که سبب شناسایی تعداد ۸۵ تبعه خارجی غیرمجاز شاغل در استان شد.

وی افزود: بر اساس قانون هرگونه به کارگیری اتباع خارجی در واحدهای کارگاهی ممنوع است و کارفرمایان متخلف برابر قانون از یک روز تا ۹۰ روز حبس و پرداخت چند برابر دستمزد یک کارگر جریمه می‌شوند که طی سال ۱۳۹۷ تعداد ۱۲ کارفرمای متخلف نیز شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به جایگزینی نیروهای بومی به جای اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان تصریح کرد: در مجموع ۷۳ نفر جایگزین اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان شدند.

آشتاب ادامه داد: ساماندهی اشتغال اتباع خارجی در استان، یک موضوع با اهمیت و حساس است و تبعات حضور غیر مجاز اتباع بیگانه در استان یعنی اشغال فرصت های شغلی موجود که می بایست جوانان بومی استان در آن شاغل باشند.
برچسب ها: شهرفردا ، لرستان ، غیرمجاز
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران  در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

درحالی نمایندگان مجلس شلوغی مترو را مورد انتقاد قرار دادند که مدیران شهری معتقدند تحریم ها قراردادهای واردات واگن را تعلیق کرد و باعث هدایت تقاضا به سمت تولید واگن داخلی شد که انتظار می رود با حمایت مجلس و دولت 630 واگن به حمل و نقل ریلی شهری اضافه شود.
احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در حرم حضرت معصومه (س)