کد خبر: ۹۶۲۷۸
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
مدیرکل کار لرستان خبر داد
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از تداوم بازرسی‌ها و شناسایی ۸۵ نفر تبعه خارجی غیر مجاز شاغل در واحدهای اقتصادی این استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی آشتاب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اهمیت و ضرورت شناسایی و جلوگیری از اشغال فرصت‌های شغلی توسط اتباع بیگانه غیر مجاز در استان در سال ۹۷ بیش از ۸۰ مورد بازرسی مشترک با نیروی انتظامی و یک هزار و ۷۲ مورد بازرسی توسط بازرسان کار استان در این ارتباط انجام شده که سبب شناسایی تعداد ۸۵ تبعه خارجی غیرمجاز شاغل در استان شد.

وی افزود: بر اساس قانون هرگونه به کارگیری اتباع خارجی در واحدهای کارگاهی ممنوع است و کارفرمایان متخلف برابر قانون از یک روز تا ۹۰ روز حبس و پرداخت چند برابر دستمزد یک کارگر جریمه می‌شوند که طی سال ۱۳۹۷ تعداد ۱۲ کارفرمای متخلف نیز شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به جایگزینی نیروهای بومی به جای اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان تصریح کرد: در مجموع ۷۳ نفر جایگزین اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان شدند.

آشتاب ادامه داد: ساماندهی اشتغال اتباع خارجی در استان، یک موضوع با اهمیت و حساس است و تبعات حضور غیر مجاز اتباع بیگانه در استان یعنی اشغال فرصت های شغلی موجود که می بایست جوانان بومی استان در آن شاغل باشند.
برچسب ها: شهرفردا ، لرستان ، غیرمجاز
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.