کد خبر: ۹۶۲۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲
استاندار گیلان تأکید کرد:
استاندار گیلان با اشاره به اینکه حفظ محیط زیست خط قرمز مسئولان دستگاه های اجرایی این استان است، گفت: تصمیمات در حوزه محیط زیست نباید افراطی و احساسی باشد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مصطفی سالاری به مناسبت هفته محیط زیست با مدیرکل و برخی از معاونین اداره کل محیط زیست استان گیلان در دفتر استانداری گیلان دیدار و گفتگو کرد.

سالاری در این دیدار با اشاره به اهمیت حفظ منابع طبیعی و محیط زیست استان گیلان، اظهار کرد: خوشبختانه توجه ویژه ای در میان افکار عمومی استان گیلان در زمینه حفظ منابع طبیعی و محیط زیست وجود دارد.

وی با بیان اینکه محیط زیست و وجود نگاه ویژه به این حوزه از خطوط قرمز مدیران دستگاه‌های اجرایی است، افزود: البته در این زمینه نباید افراطی و احساسی تصمیم گرفته شود.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه نباید برای ایجاد فرصت‌های شغلی و همچنین رونق کسب و کار محیط زیست را فدا کنیم، گفت: باید تلاش شود تا همانند کشورهای توسعه یافته با استفاده از دانش روز رونق تولید و کسب و کار و ایجاد اشتغال همسو با حفظ محیط زیست انجام شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه حفظ تالاب‌های استان گیلان یکی از دغدغه‌ها و اولویت‌های ما است، تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا از این جاذبه طبیعی منحصر به فرد با برنامه ریزی و مدیریت درست در راستای رونق گردشگری، ایجاد اشتغال، تأمین آب کشاورزی و صیادی استفاده شود.

سالاری با بیان اینکه وجود این ظرفیت‌ها از نقاط قوت و مزیت‌های رقابتی استان گیلان با سایر استان‌ها محسوب می‌شود، افزود: می‌توانیم با داشتن یک برنامه جامع و همکاری و همدلی همه دستگاه‌ها به ویژه مشارکت‌های مردمی علاوه بر حفظ و صیانت از آن، از این ظرفیت برای بهبود زندگی، درآمد و اقتصاد استان استفاده کنیم.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه در موضوعات مرتبط با محیط زیست دو نکته امینت سرمایه گذاری، اشتغال و تولید و صیانت و حفاظت از آن مد نظر قرار می‌گیرد، گفت: با توجه به اهمیت حفظ محیط زیست برای افکار عمومی استان گیلان باید بدون پیش داوری و نگاه احساسی، موضوع از سوی کارشناسان به صورت میدانی بررسی و نتایج آن نیز اعلام شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه در اجرای پروژه‌های عمرانی نیز محیط زیست خط قرمز محسوب می‌شود، افزود: در صورت اثبات بروز کمترین آسیب به حوزه محیط زیست در اجرای پروژه‌های قطعاً از ادامه آن جلوگیری به عمل می‌آید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.