کد خبر: ۹۶۲۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲
استاندار گیلان تأکید کرد:
استاندار گیلان با اشاره به اینکه حفظ محیط زیست خط قرمز مسئولان دستگاه های اجرایی این استان است، گفت: تصمیمات در حوزه محیط زیست نباید افراطی و احساسی باشد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مصطفی سالاری به مناسبت هفته محیط زیست با مدیرکل و برخی از معاونین اداره کل محیط زیست استان گیلان در دفتر استانداری گیلان دیدار و گفتگو کرد.

سالاری در این دیدار با اشاره به اهمیت حفظ منابع طبیعی و محیط زیست استان گیلان، اظهار کرد: خوشبختانه توجه ویژه ای در میان افکار عمومی استان گیلان در زمینه حفظ منابع طبیعی و محیط زیست وجود دارد.

وی با بیان اینکه محیط زیست و وجود نگاه ویژه به این حوزه از خطوط قرمز مدیران دستگاه‌های اجرایی است، افزود: البته در این زمینه نباید افراطی و احساسی تصمیم گرفته شود.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه نباید برای ایجاد فرصت‌های شغلی و همچنین رونق کسب و کار محیط زیست را فدا کنیم، گفت: باید تلاش شود تا همانند کشورهای توسعه یافته با استفاده از دانش روز رونق تولید و کسب و کار و ایجاد اشتغال همسو با حفظ محیط زیست انجام شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه حفظ تالاب‌های استان گیلان یکی از دغدغه‌ها و اولویت‌های ما است، تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا از این جاذبه طبیعی منحصر به فرد با برنامه ریزی و مدیریت درست در راستای رونق گردشگری، ایجاد اشتغال، تأمین آب کشاورزی و صیادی استفاده شود.

سالاری با بیان اینکه وجود این ظرفیت‌ها از نقاط قوت و مزیت‌های رقابتی استان گیلان با سایر استان‌ها محسوب می‌شود، افزود: می‌توانیم با داشتن یک برنامه جامع و همکاری و همدلی همه دستگاه‌ها به ویژه مشارکت‌های مردمی علاوه بر حفظ و صیانت از آن، از این ظرفیت برای بهبود زندگی، درآمد و اقتصاد استان استفاده کنیم.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه در موضوعات مرتبط با محیط زیست دو نکته امینت سرمایه گذاری، اشتغال و تولید و صیانت و حفاظت از آن مد نظر قرار می‌گیرد، گفت: با توجه به اهمیت حفظ محیط زیست برای افکار عمومی استان گیلان باید بدون پیش داوری و نگاه احساسی، موضوع از سوی کارشناسان به صورت میدانی بررسی و نتایج آن نیز اعلام شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه در اجرای پروژه‌های عمرانی نیز محیط زیست خط قرمز محسوب می‌شود، افزود: در صورت اثبات بروز کمترین آسیب به حوزه محیط زیست در اجرای پروژه‌های قطعاً از ادامه آن جلوگیری به عمل می‌آید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران  در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

درحالی نمایندگان مجلس شلوغی مترو را مورد انتقاد قرار دادند که مدیران شهری معتقدند تحریم ها قراردادهای واردات واگن را تعلیق کرد و باعث هدایت تقاضا به سمت تولید واگن داخلی شد که انتظار می رود با حمایت مجلس و دولت 630 واگن به حمل و نقل ریلی شهری اضافه شود.
احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در حرم حضرت معصومه (س)