کد خبر: ۹۶۲۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از کاهش ۵۰ درصدی آتش سوزی مناطق حفاظت شده استان در طی سال ۹۷ به نسبت سال ۹۶ خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محسن جعفری نژاد بسطامی در گفتگو با خبرنگاران، افزود: طی سال ۹۶ بیش از ۴۰۰ هکتار از مناطق حفاظت شده استان دچار آتش سوزی شد که این میزان در سال ۹۷ با کاهش ۵۰ درصدی رو به رو شد.

جعفری نژاد بسطامی نقش مردم محور سازی مقابله با تهدیدات محیط زیست را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: نقش توسعه آموزش‌ها، بهبود فعالیت سازمان‌های مردم نهاد و توجه به توسعه مردم محور ظرفیت‌ها در راستای کاهش آسیب‌های محیط زیستی محسوس است.

جعفری نژاد بسطامی به وقوع چندین فقره آتش سوزی در سال ۹۸ و همزمان با هفته محیط زیست در مناطق حفاظت شده استان اشاره کرد و ابراز داشت: متأسفانه در مناطقی مانند کوه خامین باشت و منطقه حفاظت شده خائیز چندین فقره آتش سوزی گزارش شد.

مدیرکل محیط زیست استان با بیان اینکه این آتش سوزی‌ها با تلاش نیروهای محیط زیست و بسیج مردمی مهار شد، عنوان داشت: میزان خسارت وارد شده به زودی اعلام می‌شود.

وی افزود: طی روز گذشته نیز دو فقره آتش سوزی در منطقه حفاظت شده دنا و یک مورد در کوه خامین به وقوع پیوست که با تلاش نیروها مهار و از گسترش آتش جلوگیری شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.