کد خبر: ۹۶۲۷۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی:
مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: ۶۵ پروژه فضای آموزشی خیرساز و مشارکتی با میانگین پیشرفت فیزیکی ۳۱ درصد در استان وجود دارد که پیش بینی می‌شود امسال ۱۹ پروژه تکمیل شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسین محمدی در آستانه برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان مرکزی در نشست خبری با خبرنگاران که با حضور استاندار مرکزی در اراک برگزار شد، اظهار داشت: از سال ۹۲ که طرح استانداردسازی مدارس در کشور کلید خورد تا کنون ۴۱ میلیارد تومان در استان هزینه شده و باقی مانده فضاهای آموزش که ۲۰۸۸ کلاس است برای تکمیل آنان حدود ۳۸ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا این استاندارسازی به پایان برسد.

وی افزود: بر اساس آمار در سال ۹۲ در استان مرکزی ۷۲۶۲ کلاس غیر استاندارد از لحاظ گرمایشی وجود داشت که تاکنون حدود ۵۰۷۴ کلاس استاندارد شده است.

محمدی با اشاره به اینکه هم اکنون ۹۹ مدرسه با ۱۲۴ کلاس از گرمایش‌های نا ایمن و غیر استاندارد استفاده می‌کنند بیان داشت: جمع آوری وسایل گرمایشی ناایمن به میزان ۲۱۸۸ کلاس در دستور کار قرار دارد. تا بتوانیم با کمک استاندار مرکزی و سازمان نوسازی مدارس و تأمین اعتبارات مورد نیاز، امسال جشن برچیدن بخاری‌های نفتی و غیر استاندارد را در استان مرکزی برگزار کنیم.

مدیر کل نوسازی مدارس استان مرکزی گفت: شعار خیرین مدرسه ساز امسال، شعار «سال خیرین مدرسه ساز» و با رویکرد ایمن‌سازی مدارس و کمپین «همه برپا» با هدف استاندار سازی و حذف بخاری‌های نفتی و ناایمن در سطح مدارس کشور برگزار می‌شود.

محمدی افزود: در کنار رویکرد اصلی جشنواره، طرح جمع آوری مدارس کانکسی نیز در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: هم اکنون ۷۴ مدرسه با ۸۱ کلاس درس به صورت کانکسی در استان فعال است که در این رابطه طرحی به شورای فنی استان ارائه شده که با حداقل استانداردهای ممکن بتوانیم بخشی از این مدارس کانکسی را در استان جمع کنیم.

به گفته مدیر کل نوسازی استان مرکزی، امسال اعتبارات استانی نسبت به سال گذشته در این حوزه افزایش یافته است.
برچسب ها: شهرفردا ، مرکزی ، مدارس ، نوسازی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران  در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

درحالی نمایندگان مجلس شلوغی مترو را مورد انتقاد قرار دادند که مدیران شهری معتقدند تحریم ها قراردادهای واردات واگن را تعلیق کرد و باعث هدایت تقاضا به سمت تولید واگن داخلی شد که انتظار می رود با حمایت مجلس و دولت 630 واگن به حمل و نقل ریلی شهری اضافه شود.
احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در حرم حضرت معصومه (س)