کد خبر: ۹۶۲۷۱
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
مدیرکل میراث‌ فرهنگی قم:
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم گفت: آتش سوزی آسیبی به مجموعه تاریخی و فرهنگی حرم مطهر حضرت معصومه(س) وارد نکرده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حمید یزدانی گفت: در بازدید شاهین ایل بیگی معاون میراث فرهنگی استان قم از محل وقوع آتش سوزی در حرم مطهر حضرت معصومه (س) مشخص شد که آتش سوزی به آثار تاریخی و میراث فرهنگی این مکان مقدس، آسیب چندانی وارد نکرده است.

وی افزود: حدود ساعت ۲۲ شامگاه شنبه مورخ ۱۸ خردادماه، محل جمع آوری جانمازهای مقوایی که در قسمت راهروی ورودی صحن اتابکی نگهداری می‌شد. بر اثر نوسان برق دچار حریق شد که بلافاصله نیروهای آتش نشانی وارد عمل شده و آتش را مهار کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته و تنها بخش‌هایی از آجرکاری و بندکشی دچار دود زدگی جزئی شد که جای هیچ گونه نگرانی نیست و هماهنگی لازم میان میراث فرهنگی و مدیریت حرم مطهر جهت تأمین نیروی انسانی، مصالح مورد نیاز و نظارت بر حُسن انجام عملیات اجرایی صورت گرفته است و در حال حاضر عملیات شستشوی قسمت‌های دودزده توسط عوامل حرم مطهر در حال انجام است.

وی ضمن تشکر از اقدام به موقع نیروهای آتش‌نشانی قم و خادمان و همچنین تولیت حرم مطهر اظهار داشت: مهار سریع آتش مانع از گسترش آتش به سایر بخش‌های این مکان تاریخی و معنوی شد.

حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س)، دختر امام هفتم شیعیان جهان حضرت موسی بن جعفر (ع) در ۵ دی ماه ۱۳۱۰ به شماره ۱۲۸ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

این اقدام همه ساله در موسم‌هایی که جمعیت طواف‌کننده به اوج خود می‌رسد، انجام می‌شود و هدف از آن حفظ پرده کعبه مشرفه در برابر پاره شدن یا هرگونه آسیب است.
بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

پیش از آغاز مراسم گاوبازی هزاران ماجراجویی که از سراسر دنیا خود را به میدان پلازا کونسیستوریال در شهر پامپلونا رسانده اند با جشن و پایکوبی و غرق شدن در شراب قرمز، خود را آماده می کنند تا با فرار کردن از برابر گاوهای وحشی خشمگین، از ماجراجویی و اضطراب و دلهره لذت ببرند.