کد خبر: ۹۶۲۶۶
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد اعلام کرد
صبح امروز معاون برنامه‎ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در جلسه نقد و بررسی طرح پاسخگویی غیرحضوری به شهروندان در منطقه 12 حاضر شد و به اتفاق شهردار منطقه به تجزیه و تحلیل فرآیندها پرداخت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، شهریار آل شیخ در ابتدای این جلسه تاکید کرد: همواره تغییر با مقاومت روبه‎رو می‏شود اما توسعه مسیر خود را طی می‎کند.
وی خاطرنشان کرد: هر طرحی در ابتدا دارای مزایا و معایبی است که باید در یک پایش علمی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد و بسترهای لازم برای کاهش آسیب‎های احتمالی پیش بینی گردد.
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی گفت: هوشمندسازی و استفاده از فناوری‏های نوین آرزوی بسیاری از کلانشهرها است، اما اقتضاعات و الزاماتی نیاز دارد که بسیاری از شهرها فاقد این زیرساخت‎های لازم و الزامات است.
وی افزود: خوشبختانه مدیریت شهری اراده لازم برای انجام این مهم را دارد و از حیث زیرساخت ها نیز شهر مشهد در این زمینه پیشرو است.
آل شیخ در بخش دیگری از سخنان خود بر نتیجه محور بودن این طرح تأکید کرد و اظهار داشت: هدف نهایی در اجرای این طرح افزایش سرعت، دقت و کیفیت پاسخگویی به شهروندان به لحاظ شکلی و محتوایی است. این در حالی است که اگر این دستاوردها برای شهروندان قابل لمس و ارزیابی باشد نشانه ی موفقیت این طرح است، در غیر این صورت باید فرآیندها مجدداً بازنگری و اصلاح شود.
معاون برنامه‎ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد از تهیه نرم افزاری سخن گفت که به مدد نرم افزار تهیه شده نیازهای یک شهروند به صورت یک بسته ی کامل فراهم آمده است. در این نرم افزار نحوه عضویت در باشگاه شهروندی، کیف پول الکترونیکی، خدمات تاکسی و حمل و نقل عمومی، نقشه شهر و ... پیش بینی گردیده است.
آل شیخ ابراز امیدواری کرد: با اجرای این طرح گامی جدی در راستای تحقق شهروند الکترونیک و شهر هوشمند برداشته شود و شهرداری منطقه 12 با اعلام آمادگی برای اجرای آزمایشی این پروژه نشان داد که اراده ی جدی برای توسعه پایدار و افزایش رضایت مندی مردم دارد.
وی در پایان گفت: بی شک ممکن است در راستای اجرای این طرح برخی اختلالات جزئی به وجود آید که البته هدف ما از اجرای آزمایشی شناسایی این قبیل آسیب هاست.
شهردار منطقه 12 نیز اظهار داشت: امیدواریم با اجرای طرح پاسخگویی غیرحضوری به شهروندان موجبات افزایش رضایتمندی مردمی فراهم آید و الگویی موفق شود.
علی زینت بخش تصریح کرد: در این طرح کاهش سفرهای درون شهری، سرعت و دقت در پاسخگویی و ایجاد وحدت رویه منجر به افزایش ضریب سلامت اداری خواهد شد. 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ایران در حال پشت سر گذاشتن اقتصاد نفتی است

ایران در حال پشت سر گذاشتن اقتصاد نفتی است

استادیار دانشگاه امام باقر (ع) با اشاره به اقتصاد نفت پایه که شکننده ترین عنصر اقتصاد کشور بوده گفت: همانطور که امروز از تجارب نیروهای دفاعی در کشور برای صنایع خودروسازی و قطعه سازی استفاده می شود با انتقال این تجربیات در یک سیستم هم افزا همه می توانند از این ظرفیت در پیشبرد اهداف کشور استفاده کنند.
تحریم صنایع پتروشیمی تهدیدی نمایشی است

تحریم صنایع پتروشیمی تهدیدی نمایشی است

نماینده شیراز در مجلس نهم گفت :بیشتر تولیدات پتروشیمی ایران در داخل کشور مصرف می‌شود و تهدیدهای دشمن مبتنی بر تحریم شرکت‌های پتروشیمی اثر چندانی در موازنه اقتصادی بین الملل ایران ندارد.