کد خبر: ۹۶۲۶۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳
رئیس پلیس راهور خراسان رضوی:
رئیس پلیس راهور خراسان رضوی گفت: ۶۰ درصد جانباختگان حوادث رانندگی در معابر شهری خراسان رضوی عابران پیاده هستند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ محمدباقر سلیمی ظهر دوشنبه در جلسه مشترک شورای هماهنگی ترافیک و کمیسیون ایمنی حمل و نقل خراسان رضوی اظهار کرد: حدود ۶۰ درصد جانباختگان استان در معابر شهری را عابرین پیاده و۳۰ درصد را موتور سیکلت سواران تشکیل می‌دهند.

وی افزود: مشهد به دلیل عدم وجود زیرساخت‌ها و کنارگذرهای لازم و تداخل و ترکیب ترافیک سنگین و سبک زمینه بروز تصادف را دارد و در این میان وسایل نقلیه تردد کامیون‌ها و وسایل نقلیه سنگین در معابر یکی از چالش‌های مشهد است.

رئیس پلیس راهور خراسان رضوی تصریح کرد: سال گذشته ۶۸ نقطه حادثه خیز معابر درون شهری برای رفع مشکل شناسایی شد.

فرمانده پلیس راه استان خراسان رضوی نیز در ادامه این نشست بیان کرد: سال گذشته حدود ۱۵ میلیون وسیله نقلیه وارد این استان شدند و همچنین در نورز امسال ۱ میلیون و ۱۴۶ هزار دستگاه وارد مشهد شدند که نسبت به سال قبل حدود ۱۰ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ هادی امیدواری خاطرنشان کرد: بیشترین آسیب‌ها در حوزه واژگونی خودرو در غرب استان و مربوط به مسیر سبزوار بوده و لازم است اقدامات بیشتری برای افزایش ایمنی در این مسیر به انجام رسد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

این اقدام همه ساله در موسم‌هایی که جمعیت طواف‌کننده به اوج خود می‌رسد، انجام می‌شود و هدف از آن حفظ پرده کعبه مشرفه در برابر پاره شدن یا هرگونه آسیب است.
بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

پیش از آغاز مراسم گاوبازی هزاران ماجراجویی که از سراسر دنیا خود را به میدان پلازا کونسیستوریال در شهر پامپلونا رسانده اند با جشن و پایکوبی و غرق شدن در شراب قرمز، خود را آماده می کنند تا با فرار کردن از برابر گاوهای وحشی خشمگین، از ماجراجویی و اضطراب و دلهره لذت ببرند.