کد خبر: ۹۶۲۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد:
رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد بر قرار گرفتن انسان به عنوان مدار همه مقررات در شهر تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید محسن حسینی پویا در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی شهرداری مشهد که در سالن شهدا برگزار شد، اظهار کرد: تهیه منشور حقوق شهروندی در راستای شعار تقی زاده خامسی و کلایی شهرداران سابق و کنونی مشهد است که شهر شهروند محور را مورد تاکید قرار می دادند. شهری که به جای محور قرار دادن ماشین، بر انسان تاکید می کند. در واقع باید انسان مدار همه مقررات قرار بگیرد و این منشور چنین مهمی را عملیاتی می کند و تضمین کننده آن است.
وی بیان کرد: سند منشور حقوق شهروندی به عنوان الگویی برای سایر شهرهای کشور و حتی برای شهرهای جهان قابل استفاده شود.
رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: همانطور که برای نگارش این منشور از تجربیات و سند های مرتبط تعدادی از کشورهای جهان نیز استفاده شد و این سند تدوین شده میتواند مبنایی برای تدوین سایر متون در آینده باشد.
حسینی پویا با تاکید بر اینکه این منشور می تواند سرلوحه اقدامات و مصوبات آینده باشد، خاطرنشان کرد: منشور حقوق شهروندی می تواند به عنوان شاخصه شورای پنجم و شهرداری تلقی گردد.
وی به برگزاری همایشی در این رابطه در تیرماه اشاره کرد و گفت: منشور حقوق شهروندی خوراک فکری و مبانی مورد نیاز را تهیه کرده و مبنای کار قرار گیرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بدنبال افزایش 112 درصدی قیمت مسکن و کاهش 36 درصدی معاملات وزارت مسکن بنا دارد با ارائه زمین های دولتی در داخل شهرها به انبوه سازان روند نزولی قیمت مسکن را کلید بزند.
رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سال ۹۷ با احتساب نفت، منفی ۴.۹ درصد و بدون نفت، منفی ۲.۴ درصد بوده است.