کد خبر: ۹۶۲۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد:
رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد بر قرار گرفتن انسان به عنوان مدار همه مقررات در شهر تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید محسن حسینی پویا در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی شهرداری مشهد که در سالن شهدا برگزار شد، اظهار کرد: تهیه منشور حقوق شهروندی در راستای شعار تقی زاده خامسی و کلایی شهرداران سابق و کنونی مشهد است که شهر شهروند محور را مورد تاکید قرار می دادند. شهری که به جای محور قرار دادن ماشین، بر انسان تاکید می کند. در واقع باید انسان مدار همه مقررات قرار بگیرد و این منشور چنین مهمی را عملیاتی می کند و تضمین کننده آن است.
وی بیان کرد: سند منشور حقوق شهروندی به عنوان الگویی برای سایر شهرهای کشور و حتی برای شهرهای جهان قابل استفاده شود.
رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: همانطور که برای نگارش این منشور از تجربیات و سند های مرتبط تعدادی از کشورهای جهان نیز استفاده شد و این سند تدوین شده میتواند مبنایی برای تدوین سایر متون در آینده باشد.
حسینی پویا با تاکید بر اینکه این منشور می تواند سرلوحه اقدامات و مصوبات آینده باشد، خاطرنشان کرد: منشور حقوق شهروندی می تواند به عنوان شاخصه شورای پنجم و شهرداری تلقی گردد.
وی به برگزاری همایشی در این رابطه در تیرماه اشاره کرد و گفت: منشور حقوق شهروندی خوراک فکری و مبانی مورد نیاز را تهیه کرده و مبنای کار قرار گیرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

این اقدام همه ساله در موسم‌هایی که جمعیت طواف‌کننده به اوج خود می‌رسد، انجام می‌شود و هدف از آن حفظ پرده کعبه مشرفه در برابر پاره شدن یا هرگونه آسیب است.
بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

پیش از آغاز مراسم گاوبازی هزاران ماجراجویی که از سراسر دنیا خود را به میدان پلازا کونسیستوریال در شهر پامپلونا رسانده اند با جشن و پایکوبی و غرق شدن در شراب قرمز، خود را آماده می کنند تا با فرار کردن از برابر گاوهای وحشی خشمگین، از ماجراجویی و اضطراب و دلهره لذت ببرند.