کد خبر: ۹۶۲۳۸
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این مطلب که تهران شهر پر مصرفی محسوب می شود، گفت: باید در حوزه تولید پسماند تحول ایجاد شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،زهرا صدراعظم نوری عضو شورای اسلامی شهر تهران عصر امروز در مراسم رونمایی از پلتفرم هوشمند مدیریت پسماند گفت: خوشحالیم که شاهد یک فعالیت و برنامه خوب محیط زیستی در منطقه ۲۲ هستیم.
 
وی ادامه داد: نگاه محیط زیستی و رویکرد محیط زیستی به مسائل، نحوه مدیریت را در شهرها متفاوت می‌کند و وقتی مدیران شهری تهران دغدغه محیط زیستی دارند رویکردشان متفاوت شده و به راحتی می‌توانند سیاست‌های اتخاذ شده را با نوآوری‌های خودشان اجرا کنند.
 
عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: منطقه ۲۲ تهران از آن مناطقی است که شهردار آن اهتمام ویژه به مسائل محیط زیستی دارد و موجب شادمانی مردم و خدمت رسانی بهتر به آنها شده است.
 
نوری گفت: امروز در شرایطی قرار داریم که این شرایط سرعت تبادل اطلاعات و تحولات جامعه جهانی و به واسطه آن تحول در کشورمان باعث شده تا رخدادهایی را شاهد باشیم که یقینا اثرگذاری زیادی در نحوه زندگی مردم خواهد داشت.
 
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروز از تکنولوژی استفاده‌های زیادی می‌شود و با هوشمندی افراد به خوبی می‌شود از این فرصت برای خدمت رسانی بهتر به مردم استفاده کرد.
 
وی ادامه داد: ساخت پلتفرم‌ها و فعالیت استارتاپ‌ها نتیجه اش می شود استفاده بهینه از امکانات و افزایش دسترسی مردم به خدمات.
 
نوری در بخش دیگری از سخنانش گفت: شهر تهران یکی از پرمصرف ترین شهرهای دنیاست و میزان مصرف ما چند برابر متوسط های جهانی است.
 
وی گفت: آمریکا کشوری پرمصرف است اما نرم مصرف کالا و انرژی و منابع از ایران پایین تر است و جالب است که بدانیم شهر تهران در میان شهرهای کشورمان پر مصرف‌تر است.
 
نوری گفت: هر شهروند تهرانی حدود یک کیلوگرم پسماند به جا می‌گذارد در حالی که شهروند آمریکایی خیلی کمتر از این پسماند تولید می‌کند.
 
وی ادامه داد منابع جهان محدود بوده و انرژی ها به سختی تجدید می شوند و باید بدانیم که امکانات و منابع فقط برای ما نیست و باید به فکر آیندگان باشیم.
 
عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: اقتضا می‌کند که در کشور ما بازنگری جدی شکل گرفته و‌تغییر رفتار رخ دهد و نحوه مصرف تغییر کرده و آن چیزی که به جا می ماند به حداقل برسد.
 
نوری گفت: آمارها می‌گویند در تهران روزی ۹ هزار تن زباله تولید می شود هرچند این عدد دقیق نیست اما به طور قطع این عدد کمتر از ۸ هزار تن نیست.
 
وی ادامه داد: اگر به این نکته توجه کنیم که این حجم از زباله در کجا باید دفن شود بر ضرورت کاهش تولید زباله پی خواهیم برد.
 
عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این مطلب که از عدد ۱۸ هزار میلیاردی بودجه شهرداری بخش زیادی به موضوع پسماند اختصاص پیدا می‌کند، گفت: اگر بتوانیم حوزه پسماند را متحول کنیم شاهد آن خواهیم بود که می‌توانیم بودجه باقی مانده را در جای دیگری مثل مترو هزینه کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ایران در حال پشت سر گذاشتن اقتصاد نفتی است

ایران در حال پشت سر گذاشتن اقتصاد نفتی است

استادیار دانشگاه امام باقر (ع) با اشاره به اقتصاد نفت پایه که شکننده ترین عنصر اقتصاد کشور بوده گفت: همانطور که امروز از تجارب نیروهای دفاعی در کشور برای صنایع خودروسازی و قطعه سازی استفاده می شود با انتقال این تجربیات در یک سیستم هم افزا همه می توانند از این ظرفیت در پیشبرد اهداف کشور استفاده کنند.
تحریم صنایع پتروشیمی تهدیدی نمایشی است

تحریم صنایع پتروشیمی تهدیدی نمایشی است

نماینده شیراز در مجلس نهم گفت :بیشتر تولیدات پتروشیمی ایران در داخل کشور مصرف می‌شود و تهدیدهای دشمن مبتنی بر تحریم شرکت‌های پتروشیمی اثر چندانی در موازنه اقتصادی بین الملل ایران ندارد.