کد خبر: ۹۶۲۳۵
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه:
امام با اشاره به اینکه در بخش ساختمانی و فیزیکی ساخت تونل به خود کفایی رسیده ایم، گفت: در بخش تجهیزات نیز بیش از ۶۰ درصد به بومی سازی دست یافته ایم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علی امام با تاکید بر اینکه با حمایت و پشتیبانی دولت و سایر دست اندرکاران قادر به تولید صد درصدی در بخش تجهیزات نیز خواهیم بود، افزود:علی رغم تحریم‌های ظالمانه بین المللی علیه جمهوری اسلامی ایران؛ با مهندسی معکوس به موفقیت‌های زیادی در زمینه ساختمانی و تجهیزاتی مترو دست یافته ایم و به طور قطع به همت تولید کنندگان داخلی خودکفایی کامل در بخش تجهیزات نیز امکان پذیر خواهد بود.
 
وی با اشاره به اینکه تکمیل خطوط شش و هفت مترو از اولویت‌های شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) به شمار می‌آید، بیان داشت: تا چند ماه آینده بخش شرقی خط هفت، حد فاصل مهدیه تا بسیج به طول هشت و نیم کیلومتر با دو ایستگاه به بهره برداری خواهد رسید.
 
وی به افتتاح ایستگاه میدان امام حسین (ع) تا نیمه نخست تابستان جاری اشاره و تصریح کرد: در حال برنامه ریزی هستیم تا با تزریق نقدینگی بخش شمالی خط شش مترو با شانزده و نیم کیلومتر نیز به مدار بهره برداری وارد شود.
 
امام به موضوع مناقصه پایانه آزادگان اشاره و خاطر نشان کرد: امیدواریم فاز یک این پایانه که شامل بخش پارکینگ است امسال به بهره برداری برسد.
 
وی ادامه داد:همچنین تلاش داریم تا پایان سال جاری فاز دوم پایانه کلاهدوز را نیز وارد مدار بهره برداری کنیم.
 
گفتنی است هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی و صنایع وابسته از امروز ۱۹ خرداد ما تا ۲۲ ماه جاری در محل دایمی نمایشگاه بین المللی از ساعت ۱۰ صبح تا ساعت ۱۸ در حال برگزاری است و علاقه مندان می‌توانند از غرفه شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در سالن ۷ بازدید کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران  در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

درحالی نمایندگان مجلس شلوغی مترو را مورد انتقاد قرار دادند که مدیران شهری معتقدند تحریم ها قراردادهای واردات واگن را تعلیق کرد و باعث هدایت تقاضا به سمت تولید واگن داخلی شد که انتظار می رود با حمایت مجلس و دولت 630 واگن به حمل و نقل ریلی شهری اضافه شود.
احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در حرم حضرت معصومه (س)