کد خبر: ۹۶۲۳۴
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
برخی از شاخص‌های آلایندگی هوای شهر ری، از حد سالم بالاتر است. امروز ذرات معلق در هوا با قطرهای مختلف و اُزُن در ری، بالاتر از شاخص ۱۰۰ قرار دارد. یکی از دلایل آلودگی هوای ری، استقرار صنایع و مشاغل آلاینده و مزاحم در آن محدوده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با وجود اینکه امروز اکثر نقاط تهران دارای هوای سالم بودند و شاخص کل آلودگی هوا در پایتخت امروز از ۸۴ بالاتر نرفت، ولی ایستگاه شهر ری نشان داد برخی از شاخص های آلودگی در آن از حد ناسالم عبور کرده است.
 
گزارش امروز آلودگی شهر ری نشان می دهد میزان آلاینده اُزُن (O۳) در این منطقه بالاتر از حد مجاز است و همچنین میزان ذرات معلق با دو قطر ۲.۵ میلیون و ۱۰ میکرون هم از حد مجاز (با شاخص ۱۰۰) بالاتر است.
 
سئوال اینجاست چرا در شرایطی که هوای تهران در روز معتدل بهاری با شاخص سالم سنجیده می شود، ذرات معلق با قطرهای مختلف و اوزون در شهر ری بالاتر از حد مجاز است؟
 
واقعیت اینجاست که شهرستان ری از آلوده ترین مناطق تهران شمرده می شود. شاخص آلودگی شهر ری بارها در محدوده بنفش قرار گرفته است، شرایطی که احتمال بروز عوارض جدی بر سلامت افراد جامعه افزایش می‌یابد. محدوده بنفش یعنی شاخص آلودگی از ۲۰۱ بالاتر رفته و شرایط هوا «بسیار ناسالم» تلقی می شود. سال گذشته وضعیت هوا آنقدر در شهر ری وخیم شد که اورژانس ۱۴ ایستگاه سیار را در خیابانها و معابر ری مستقر کرد.
 
به جز آلوده شدن جنوب تهران به نفت، گازوئیل و زباله باز هم آلاینده های دیگری از جمله مشاغل مزاحم و صنایع آلاینده، ساکنان جنوب تهران و شهرستان ری را آزار می دهد. شاید یکی از علل مهم آلودگی هوای بالا در شهر ری، استقرار مشاغل و صنایع آلاینده و مزاحم در حریم شهرستان جنوبی تهران است. از دیرباز در شهرری، کارخانه سیمان با کوره شماره ۶ معروف خود، منشاء آلودگی در شهر ری بوده است، همچنین گردوغبار واحدهای سنگ‌کوبی‌ کارخانه سیمان و معادن تولید شن و ماسه اطراف باعث تشدید آلودگی می شود. اخیرا هم شهرداری تهران با جمع آوری صنایع و مشاغل مزاحم و آلاینده از سطح شهر و اسکان دادن آنها در مناطق جنوبی و شرقی ری، باعث افزایش آلودگی در این منطقه شده است.
 
موضوعی که خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران بر آن اصرار دارد و معتقد است یکی از دلایل آلودگی هوای شهر ری، انتقال صنایع و مشاغل مزاحم و آلاینده تهران در حوزه این شهر است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.