کد خبر: ۹۶۲۰۷
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
شهرداری منطقه ۸ تهران به صورت شبانه اقدام به قطع چند اصله درخت در منطقه نارمک کرد که این عمل موجب اعتراض برخی از ساکنان این محله شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، انتشار تصاویر قطع چند اصله درخت در شرق پایتخت از شب گذشته در صدر اخبار فضای مجازی قرار گرفت، به طوری که موجب اعتراض شهروندان ساکن در منطقه ۸ تهران شد.
 
تصاویر منتشر شده و تماس شهروندان ساکن محله نارمک حاکی از این موضوع بود که شهرداری منطقه ۸ تهران شبانه به قطع چند اصله درخت در میدان ۸ نارمک اقدام کرده است که این عمل شبانه شهرداری منطقه ۸ برای قطع درختان نقطه عطف اعتراض‌های ساکنان این محله بود.
 پشت پرده قطع درختان میدان 8 نارمک
ناصر رضا پور معاون خدمات شهری منطقه ۸ شهرداری تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره علت قطع درختان میدان ۸ محله نارمک گفت: هر ساله درختانی که تا پایان اردیبهشت ماه علائمی از سبز شدن در آن‌ها مشاهده نمی‌شود، از سوی شهرداری منطقه شناسایی و پس از علامت گذاری به کارشناسان محیط زیست معرفی می‌شوند.
 
معاون خدمات شهری منطقه ۸ شهرداری تهران افزود: پس از علامت گذاری درختان خشک شده، کارشناسان محیط زیست به بررسی علت سبز نشدن درختان علامت گذاری شده اقدام می‌کنند.
 
رضاپور ادامه داد: پس از بررسی کارشناسان محیط زیست مشخص شد چندین اصله درخت در میدان ۸ محله نارمک  خشک شده و از بین رفته‌اند و دیگر امکان سبز شدن آن‌ها میسر نیست و عمر تعدادی از آن‌ها نیز به پایان رسیده است.
 
وی ادامه داد: در چند شب گذشته شاهد شرایط جوی ناپایدار در پایتخت بودیم که بادهای شدیدی در لحظه شروع به وزیدن کرد و شهرداری منطقه ۸ برای جلوگیری از خسارت ناشی از سقوط چند اصله درخت خشک شده، به صورت شبانه تعدادی از آن‌ها را قطع کرد.
 
معاون خدمات شهری منطقه ۸ شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که چند اصله درخت در چند شب گذشته در میدان ۸ محله نارمک قطع شده است، گفت: در میدان ۸ نارمک در مجموع ۲ اصله درخت خشک شده برای جلوگیری از حوادث احتمالی و سقوط در زمان وزش باد در چند شب اخیر  قطع شد.
 
رضا پور در واکنش به این موضوع که تصاویر ارسالی از سوی شهروندان و مشاهدات میدانی نشان می‌دهد که چندین اصله درخت در نارمک قطع شده و تعداد آن‌ها بیش از ۲ اصله است، گفت: با توجه به حواشی به وجود آمده مبنی بر قطع درختان در محله نارمک باید اعلام کنم که تمامی درختانی که عمر آن‌ها به پایان رسیده و خشک شده‌اند پس از شناسایی در کمیسیون ماده ۷ مطرح می‌شود و کمیسیون ماده ۷ رأی نهایی خود را مبنی بر قطع و از بین بردن درختان خشک شده را صادر  می‌کند.
 
وی تاکید کرد: سیاست قطع درختان خشک شده برای جلوگیری از بروز حوادث احتمالی مختص به شهرداری منطقه ۸ تهران نیست و این سیاست در تمام مناطق شهرداری تهران دنبال و اجرا می‌شود.
 
معاون خدمات شهری منطقه ۸ شهرداری تهران ادامه داد: تا زمانی که درختان خشک شده در معابر و بوستان‌های این منطقه وجود داشته باشند، پس از شناسایی و علامت گذاری، به کمیسیون ماده ۷ ارجاع داده می‌شوند و سپس کمیسیون ماده ۷ به آن ورود می‌کند و پس از صدور رأی کمیسیون ماده ۷ مبنی بر قطع درختان، شهرداری مناطق نسبت به قطع درختان اقدام می‌کند  تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری شود.
 
رضا پور تاکید کرد: درباره قطع درختان میدان ۸ نارمک نیز رأی کمیسیون ماده ۷ موجود است که جهت رفع ابهام برای شهروندان این منطقه مبنی بر قانونی بودن اقدام شهرداری این منطقه، تصویر آن جهت اطلاع عموم ارسال می‌شود.
 
رضا پور تاکید کرد: با توجه به این موضوع که سرانه فضای سبز در منطقه ۸ تهران برای هر فرد نزدیک به ۴ متر مربع است، شهرداری این منطقه به دنبال افزایش سرانه فضای سبز است که در این راستا می‌توان به طرح ایجاد بوستان واحد در محدوه اتوبان امام علی (ع) تهران اشاره کرد که نشان می‌دهد سیاست شهردرای منطقه ۸ از بین بردن فضای سبز این منطقه نیست.
 
وی بیان کرد:برخی از شهروندان بیان می‌کنند که قطع درخت در این میدان به صورت شبانه صورت گرفته و علت آن این است که اقدام شهرداری منطقه ۸ غیر قانونی است و من از همین جا اعلام می‌کنم علت قطع شبانه درختان میدان ۸ نارمک توسط شهرداری، وزش باد‌های شدید در چند شب گذشته در ساعات پایانی شب بود و ما برای جلوگیری از خطرات احتمالی آن در همان زمان ابتدای وزش باد‌های پایتخت اقدام به قطع این دو اصله درخت خشک شده کردیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.