کد خبر: ۹۶۱۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی خبر داد
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی گفت: برای طرح ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی محرومان تا کنون حدود هزار و ۶۲۰ خانواده شناسایی شده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی اصغر آسمانی‌مقدم در جلسه بررسی ساخت ده هزار واحد مسکونی محرومین خراسان‌جنوبی اظهار کرد: برای طرح ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی که از مصوبات سفر دکتر نوبخت به خراسان جنوبی بود، حدود هزار و ۶۲۰ خانواده شناسایی شده‌اند.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی بیان کرد: براساس این مصوبه پنج هزار واحد در اختیار کمیته امداد برای مددجویان و پنج هزار واحد نیز در اختیار بنیاد مسکن است.

آسمانی‌مقدم با اشاره به اینکه برای شروع این طرح باید بودجه‌ای از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تأمین می‌شد، ادامه داد: با توجه به پیگیری‌های استاندار خراسان‌جنوبی قول مساعد برای تأمین اعتبار طرح تا رقم آخر داده شده است.

وی افزود: علی‌رغم عدم اختصاص بودجه به خراسان‌جنوبی تاکنون برای این طرح، از محل ۵۰ میلیاردی که به استان کرمان اختصاص داده شده بود، خراسان‌جنوبی و سیستان و بلوچستان هم که به صورت ملی در طرح بودند کار را شروع کردند.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه به ازای هر واحد یک وام ۲۵ میلیونی با بازپرداخت ۱۵ ساله معرفی می‌کنیم، گفت: ۱۵ میلیون نیز به صورت بلاعوض داده می‌شود.

آسمانی مقدم با بیان اینکه تسهیلات ۴۰ میلیونی نیز به زودی ابلاغ می‌شود، اظهار کرد: بسیاری از متقاضیان تمایل برای انجام کارهای بانکی در دو مرحله ندارند و از این جهت منتظر ابلاغ تسهیلات ۴۰ میلیونی هستند.

وی بیان کرد: در این طرح بانک‌ها موظف هستند برای کسانی که ضامن ندارند به صورت سفته زنجیره‌ای عمل کنند تا کار با سهولت پیش رود.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی با بیان اینکه به زودی کار عملیات رسمی این طرح آغاز می‌شود، ادامه داد: تاکنون ۸۶۵ خانوار برای تشکیل پرونده مراجعه کرده‌اند و ۳۶۸ واحد به بانک‌ها معرفی شدند که از این تعداد ۸۹ نفر وام دریافت کرده‌اند.

آسمانی مقدم یادآور شد: ۴۴ واحد تا مرحله فونداسیون و ۱۶ واحد به مرحله دیوار و سقف رسیده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بدنبال افزایش 112 درصدی قیمت مسکن و کاهش 36 درصدی معاملات وزارت مسکن بنا دارد با ارائه زمین های دولتی در داخل شهرها به انبوه سازان روند نزولی قیمت مسکن را کلید بزند.
رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سال ۹۷ با احتساب نفت، منفی ۴.۹ درصد و بدون نفت، منفی ۲.۴ درصد بوده است.