کد خبر: ۹۶۱۷۱
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
شهردار کرج:
شهردار کرج گفت: ۲۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت پس از نقد شدن تنها برای تهیه و تأمین تجهیزات مترو هزینه می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی‌اصغر کمالی زاده در جلسه علنی شورای شهر که به بررسی لایحه تأمین اعتبار برای پروژه متروی کرج اختصاص داشت، با اشاره به اینکه سال گذشته وزارت کشور اجازه انتشار ۴۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای پروژه مترو داده شد، گفت: شهرداری‌های شیراز، تبریز و کرج تقاضای انتشار اوراق داشتند که از این میان شهرداری کرج موفق به دریافت مجوز بانک مرکزی شد.

وی با تأکید بر اینکه بحث اوراق مشارکت متروی کرج فردا در بورس مطرح می‌شود، گفت: امیدواریم این نقدینگی به پروژه تزریق شود.

شهردار کرج در بخش دیگری با اشاره به اینکه دولت در قانون بودجه سال جاری کشور پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به توسعه حمل‌ونقل عمومی اوراق اختصاص داده است، گفت: دولت ۵۰ درصد این مبلغ را تضمین پرداخت داده است.

کمالی زاده بابیان اینکه در حال حاضر میان کلان‌شهرها رقابت وجود دارد، اضافه کرد: کلان‌شهرهای کشور در حال رقابت برای اختصاص بیشتر اوراق به خود هستند.

وی با اشاره به اینکه پروسه تبدیل اوراق به پول نقد برای تزریق به پروژه پیچیده است، گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که هزینه‌های جاری و سیویل دو پروژه بزرگراه شمالی و متروی کرج از محل منابع شهرداری پرداخت شود.

شهردار کرج با تأکید بر اینکه ۲۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت پس از نقد شدن صرفاً برای تهیه و تأمین تجهیزات مترو هزینه می‌شود، گفت: کابل فشارقوی، باقی‌مانده ریل، سیستم گرمایش، سرمایش، تهویه هوا و غیره از محل اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت تهیه می‌شود.

کمالی زاده بابیان اینکه برای تهیه و تأمین تجهیزات مترو باید تورم موجود موردتوجه باشد، گفت: برای مثال اسفندماه گذشته اتوبوس اسکانیا را یک میلیارد ۴۶۰ میلیون تومان خریداری کرده‌ایم درحالی‌که قیمت این اتوبوس خردادماه جاری به دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است.

وی تعهد داد که در خصوص اعتبارات مترو با وسواس بیشتری برخورد شود و گفت: اوراق مشارکت ریسک بالایی دارد و صرفاً هزینه تجهیزات پروژه می‌شود.

شهردار کرج در بخش دیگری با تأکید بر اینکه دولت برای پرداخت تسهیلات به مترو فقط پرداخت اوراق مشارکت را در دستور کار دارد، گفت: سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان از اوراق خزانه و ۲۰ میلیارد تومان اعتبار شهرداری را جذب کرده‌ایم.

کمالی زاده با اشاره به اینکه پروژه تعطیل متروی کرج به همت مدیریت شهری فعال‌شده است، گفت: این پروژه در سال گذشته ۵ درصد پیشرفت داشته و در حال حاضر پیشرفت ۳۷ و نیم درصد است اگر به ۵۵ درصد برسد خط «اف» تا «کا» افتتاح می‌شود.

وی بابیان اینکه ممکن است این سؤال پیش بیاید که چرا خط اف تا کا راه‌اندازی می‌شود؟ گفت: مترو فقط ساخت نیست بلکه مدیریت و راهبری این پروژه از ساخت مهم‌تر است، زمان حرکت دو قطار در اولین ایستگاه مترو تهران یعنی «صادقیه - ملارد» به ۴۵ دقیقه می‌رسید زیرا باید سازمان بهره‌برداری متروی پایتخت به بلوغ می‌رسید.

شهردار کرج بابیان اینکه در خط اف تا کا می‌توانیم مدیریت و راهبرد متروی کرج را شاهد باشیم، گفت: مشاوران متروی کرج بر این باور هستند که در ساعت پیک ترافیک در این خط حدود هفت هزار مسافر می‌تواند جابه‌جا شود.

گفتنی است؛ لایحه تأمین اعتبار متروی کرج پس از بررسی اظهارات مخالفان و موافقان در صحن علنی تصویب شد.
برچسب ها: شهرفردا ، البرز ، شهردار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.