کد خبر: ۹۶۱۴۵
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
استاندار تهران توییت کرد: در کارگروه تخصصی بانوان با شنیدن درد دل های مشاوران مدیران کل در این حوزه، مبنی بر عدم به کارگیری آنان در مشاغل مدیریتی، بیش از پیش متوجه اجرا نشدن دستور رییس جمهوری مبنی بر تخصیص ۳۰ درصد مشاغل مدیریتی به جوانان و بانوان شدم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،انوشیروان محسنی بندپی روز یکشنبه در ادامه این مطلب در حساب توییتری خود نوشت: در این خصوص دستور پیگیری ویژه و خاص دادم.
 
این توییت در حالی منتشر شد که دقایقی قبل از آن جلسه شورای بانوان استان تهران برگزار شد و در آنجا نیز آنطور که روابط عمومی استانداری اعلام کرده، استاندار اظهارداشته است: دستگاه های اجرایی باید به تکالیف خود در خصوص عملیاتی کردن اختصاص ۳۰ درصد مشاغل مدیریتی به جوانان و بانوان عمل کنند و با جدیت پیگیر اجرایی شدن این قانون هستیم.
 
وی یادآور شد: امسال سال سختی را به لحاظ اقتصادی پیش رو داریم و بالطبع حوزه ورزش بانوان هم از این امر مستثنی نیست اما تلاش می کنیم تا حد توان این کمبودها را جبران کنیم.
 
مدیرکل بانوان و خانواده استانداری تهران نیز در این جلسه اظهارداشت: توانمندسازی بند نسوان و کانون اصلاح و تربیت باید به صورت ویژه پیگیری شود چون زمانی که این افراد از زندان آزاد می شوند باید نوعی از مهارت را آموخته باشند.
 
ثریا شارقی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون باید ۳۰ درصد از انتصابات مدیریتی به بانوان و جوانان اختصاص یابد و البته این قانون در مجموعه استانداری و فرمانداری های استان اجرا شد اما در دستگاه های اجرایی استان خیلی شاهد عملیاتی شدن این مصوبه نبودیم.
 
مدیرکل امور اجتماعی استانداری تهران نیز در ادامه این جلسه گفت: فرمانداران استان هرچه سریع تر نسبت به ارسال گزارش عملکرد اقدامات در خصوص برگزاری کارگاه های آموزشی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اقدام کنند.
 
فرزانه مروستی ادامه داد: برخی دستگاه های استانی در سال ۹۷ در خصوص نحوه هزینه کرد اعتبارات شورای اجتماعی کشور در موضوع آسیب های اجتماعی خیلی خوب عمل نکرده اند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در حرم حضرت معصومه (س)
آئین نکوداشت استاد جمشید مشایخی در فرهنگستان هنر برگزار شد

آئین نکوداشت استاد جمشید مشایخی در فرهنگستان هنر برگزار شد

آئین نکوداشت استاد جمشید مشایخی با حضور اساتید عرصه هنر در تاریخ ۲۷ خرداد ۹۸ در فرهنگستان هنر برگزار شد .