کد خبر: ۹۶۱۴۱
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
هاشمی:
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: پرونده های کمیسیون ماده صد به ۷۰ هزار پرونده رسیده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محسن هاشمی پس از جلسه روز یک شنبه شورا در جمع خبرنگاران به تشریح جلسه هم اندیشی امروز اعضای شورا با شهردار پرداخت و گفت: پرونده‌های کمیسیون ماده صد به ۷۰ هزار پرونده رسیده است.
 
وی گفت: در جلسه هم اندیشی بحث شد که شهرداری تهران با جدیت در این حوزه عمل نمی‌کند و از شهردار خواسته شد که گزارش جدی تری از کمیسیون ماده صد به شورا ارائه کند.
 
هاشمی در پاسخ به پرسشی درباره انتخابات شورایاری‌ها هم گفت: اساسنامه شورایاری‌ها هشت خردادماه به شهرداری فرستاده شده و تا ۲۴ خرداد وقت دارند که نظر خود را اعلام کنند.
 
وی افزود: اگر اعمال نظر نشد بعد از ۲۴ در دستور می‌گذاریم.
 
هاشمی در ادامه تاکید کرد: در جلسه هم اندیشی امروز بحث برنج شهروند مطرح و از شهردار خواسته شد که گزارش ارائه کند.
 
رئیس شورای تهران افزود: بر اساس گزارش شهردار آزمایشگاهی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی، برنج را آزمایش و تشخیص داده که ۷۰ درصد برنج هاشمی و مابقی برنج ایرانی از درجه‌های پایین‌تر بوده است.
 
وی با بیان اینکه این موضوع باید جدی تر بررسی شود، تأکید کرد: حناچی در این خصوص با محافظه کاری سخن گفت.
 
هاشمی به خبرنگاران گفت که درباره موضوع برنج با مدیران شهروند و حناچی وارد مذاکره شوند و آنچه بوده را منتشر کنند.
 
وی با بیان اینکه مالک برنج هم باید مسیولیت خود را بپذیرد افزود: در حال حاضر نام مالک مشخص نیست و گم شده است.
 
وی ادامه داد: تلویزیون با گزارشی که در این خصوص منتشر کرد، ایجاد شبهه کرده است.
 
به گفته هاشمی، موضوع ادغام ستاد انتظامی از شهربان و حریم بان، موضوع دیگر جلسه هم اندیشی بود که حناچی نظر داد که بر اساس قانون باید عمل شود.
 
رئیس شورای تهران خاطر نشان کرد: بحث انتصابات موضوع دیگر جلسه هم اندیشی بود که نام چند شهردار منطقه مطرح شده بود اما هیچ اقدامی صورت نگرفته بود.
 
هاشمی گفت: پیش از این نام‌هایی برای مناطق تهران به شورا داده شد که اعضای شورا اگر نظری دارند، ارائه کنند.
 
وی با بیان اینکه نباید تصمیم در خصوص انتصابات در مناطق اعلام شود اما اجرا نشود، افزود: باید با قاطعیت تصمیم اجرا شود و نباید در تزلزل قرار گیریم.
 
رئیس شورای شهر تهران در تشریح جلسه امروز و حضور معاون شهرسازی و معماری شهرداری در این جلسه تصریح کرد: برداشت این است که همه اعضا به موضوع شهرسازی حساس هستند.
 
وی گفت: اعضای شورا امروز بازخواست کردند که چرا نظراتشان در این حوزه اعمال نشده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ایران در حال پشت سر گذاشتن اقتصاد نفتی است

ایران در حال پشت سر گذاشتن اقتصاد نفتی است

استادیار دانشگاه امام باقر (ع) با اشاره به اقتصاد نفت پایه که شکننده ترین عنصر اقتصاد کشور بوده گفت: همانطور که امروز از تجارب نیروهای دفاعی در کشور برای صنایع خودروسازی و قطعه سازی استفاده می شود با انتقال این تجربیات در یک سیستم هم افزا همه می توانند از این ظرفیت در پیشبرد اهداف کشور استفاده کنند.
تحریم صنایع پتروشیمی تهدیدی نمایشی است

تحریم صنایع پتروشیمی تهدیدی نمایشی است

نماینده شیراز در مجلس نهم گفت :بیشتر تولیدات پتروشیمی ایران در داخل کشور مصرف می‌شود و تهدیدهای دشمن مبتنی بر تحریم شرکت‌های پتروشیمی اثر چندانی در موازنه اقتصادی بین الملل ایران ندارد.
آخرین اخبار