کد خبر: ۹۶۱۲۵
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
عضو شورای شهر تهران گفت:‌ هویت دو محله «نفرآباد و هاشم‌آباد» با قدمتی 400 ساله در حال نابودی است و باید اقدامات لازم جهت توجه به این محله‌ها صورت گیرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حسن خلیل‌آبادی در جلسه امروز شورای شهر تهران در ارتباط با فعالیت‌های شهرسازی در محله‌های قدیمی اظهار داشت: از معاون شهرسازی تهران به دلیل خارج کردن چندین پلاک محله جوانمرد از طرح تعریض تشکر می‌کنم و محله‌های این چنینی در پایتخت زیاد داریم و افرادی وجود دارند که دو نسل‌شان در همین خانه‌های طرح، طی شده و این خانه‌ها غیر ایمن است و هویت محلی نیز در حال از بین رفتن بوده لذا توجه به آنها ضرورت دارد.
 
وی گفت:‌ محله نفرآباد و هاشم‌آباد از قدیمی‌ترین محله‌های پایتخت هستندولی بدترین شکل هویتی را داشته و کسی حاضر نیست در این محله‌ها ساکن شود، همچنین این دو محله عمری حدود 400 سال دارد.
 
وی تصریح کرد:محله‌های اطراف حرم حضرت عبدالعظیم نیز به همین صورت است و از دیوارهای حرم که بیرون برویم خانه‌های مخروبه‌ای مشاهده می‌شود که توجه به آنها ضرورت دارد.
 
وی گفت:خیابان فدائیان اسلام و قم در شهرری 50 سال است که در طرح تعویض وجود داشته و برای تعریض و تملک آنها باید بررسی‌های لازم انجام گیرد.
 
رئیس شورای شهرری گفت:اصرار دارند علاوه بر حریم پایتخت حریم شهرری را در بر گیرند ولی این سوال مطرح است که با حریم تهران چه کرده‌اید که حالا حریم شهرری را می‌خواهید آیا غیر از این است که اکنون حریم ری پارکینگ 2 هزار اتوبوس شده است؟
 
وی تأکید کرد:ابنیه تاریخی و فرهنگی باید مورد توجه باشد و کمیته گردشگری شهر تهران و کمیسیون شهرسازی هماهنگی لازم را با کمیسیون شهرسازی  انجام دهند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بدنبال افزایش 112 درصدی قیمت مسکن و کاهش 36 درصدی معاملات وزارت مسکن بنا دارد با ارائه زمین های دولتی در داخل شهرها به انبوه سازان روند نزولی قیمت مسکن را کلید بزند.
رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سال ۹۷ با احتساب نفت، منفی ۴.۹ درصد و بدون نفت، منفی ۲.۴ درصد بوده است.