کد خبر: ۹۶۱۲۴
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
حبیب زاده در بازدید از بازار میوه و تره بار اختیاریه تاکید کرد
یک عضو شورای شهر تهران گفت:میادین میوه و تره بار علاوه بر فروش انواع میوه،نسبت به عرضه محصولات پر مصرفی چون سیب زمینی،پیاز،گوجه فرنگی با کیفیت مطلوب و با قیمت‌هایی به مراتب پایین‌تر از سطح شهر اقدام می‌کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،افشین حبیب زاده افزود:نگاهمان قبل از اینکه به صادرات باشد،باید معطوف به تأمین نیازهای داخل باشد و در صورت پاسخ به درخواست‌های مردم خودمان، صدور محصولات مازاد داخلی از اولویت بعدی برخوردار است.
 
وی با اشاره به کمک سازمان مدیریت میادین به دولت در توزیع محصولات تنظیم بازار، اظهار کرد: در ایام ماه مبارک رمضان روزانه 300 تُن شکر در میادین میوه و تره بار عرضه شد که البته این روند همچنان ادامه دارد، ضمن اینکه در این ایام شاهد توزیع خرمای رطب در میادین بودیم.
 
نایب رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم توسعه میادین و بازارهای موجود در نواحی و محلاتی که به دلیل گرانی زمین امکان احداث بازارهای جدید در آنها وجود ندارد، تصریح کرد:به این منظور،دو طبقه کردن بازارها در محلات پر جمعیت به منظور گسترش میادین و بازارهای موجود می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.
 
وی با بیان اینکه علاوه بر توجه به توسعه عمودی میادین و بازارهای میوه و تره بار، استفاده از مشارکت بخش خصوصی در ساخت و ساز بازارهای جدید و بازسازی و نوسازی بازارهای موجود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است،اظهار کرد:دولت باید در موضوعاتی مانند عرضه محصولات مهمی همچون گوشت و مرغ به صورت جدی ورود کند و حداقل نیازهای شهروندان را تامین کند.
 
حبیب زاده با تاکید بر اینکه بهترین محل برای توزیع محصولات تنظیم بازار، میادین میوه و تره بار است، تصریح کرد:شرایط اقتصادی که در آن قرار داریم، مداخله جدی دولت را می‌طلبد و دولت از طریق کنترل قیمت‌ها باید به اقشار آسیب پذیر کمک کند.
 
عضو ناظر شورای اسلامی شهر تهران در سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار در پایان با اعلام اینکه در شرایط اقتصادی موجود،کنار کشیدن دولت و تاکید بر خصوصی سازی بیشتر شبیه یک رویاست، خاطرنشان کرد:کمک سازمان مدیریت میادین به دولت در تامین کالاهای اساسی مورد نیاز شهروندان، نوعی مداخله مثبت بوده و حتماً به نفع مردم است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بدنبال افزایش 112 درصدی قیمت مسکن و کاهش 36 درصدی معاملات وزارت مسکن بنا دارد با ارائه زمین های دولتی در داخل شهرها به انبوه سازان روند نزولی قیمت مسکن را کلید بزند.
رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سال ۹۷ با احتساب نفت، منفی ۴.۹ درصد و بدون نفت، منفی ۲.۴ درصد بوده است.