کد خبر: ۹۶۰۵۳
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع مشاغل شهرداری تهران گفت: طبق قانون شهرداری حق واگذاری حاشیه‌ها و پیاده‌رو‌های خیابان‌ها را ندارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حمیدرضا تحصیلی مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع مشاغل شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه پروژه خیابان ۳۰ تیر بدون مصوبه شورا و کسب مجوز اجرا شده است، اظهار کرد: این کار را شهرداری منطقه ۱۲ با کسب دستوراتی از مقامات بالادستی انجام داده است.
 
وی افزود: آنچه که در خیابان ۳۰ تیر شاهد هستیم پروژه خوبی است و می‌بینیم که مردم هم از آن استقبال می‌کنند و بر همین اساس ما هم برای جمع آوری آن دخالتی نکرده‌ایم.
 
مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع مشاغل شهرداری تهران با تاکید بر اینکه طبق بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها هر نوع استفاده تجاری و حتی رایگان از حاشیه خیابان‌ها و پیاده‌رو‌ها ممنوع است، تصریح کرد: شهرداری حق واگذاری پیاده‌رو‌ها را ندارد که در حال حاضر تعدادی از عوامل شهرداری در بعضی از نقاط شهر از جمله خیابان ۳۰ تیر انجام داده‌اند.
 
تحصیلی در ادامه به تذکر اخیر یکی از اعضای شورای شهر تهران مبنی بر افزایش بی رویه کیوسک‌های مواد غذایی واکنش نشان داد و گفت: باید بین چرخ دستی و کیوسک تفاوت قائل شویم، زیرا کیوسک فضای بزرگتر، مسقف و ثابت است، اما چرخ دستی یا گاری کاملا قابل انتقال و جابجایی است.
 
مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع مشاغل شهرداری تهران خاطر نشان کرد: بر همین اساس ما نسبت به کیوسک‌هایی که در نقاط مختلف تهران وجود دارند و اقدام به تهیه مواد غذایی می‌کنند، تمرکز کرده‌ایم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بدنبال افزایش 112 درصدی قیمت مسکن و کاهش 36 درصدی معاملات وزارت مسکن بنا دارد با ارائه زمین های دولتی در داخل شهرها به انبوه سازان روند نزولی قیمت مسکن را کلید بزند.
رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سال ۹۷ با احتساب نفت، منفی ۴.۹ درصد و بدون نفت، منفی ۲.۴ درصد بوده است.