کد خبر: ۹۶۰۵۲
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران گفت: هفته محیط زیست امسال با شعار «باهم برای مقابله با آلودگی هوا» از امروز تا ۲۲ خرداد در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران آغاز شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، صدرالدین علی پور مدیرکل محیط زیست با اشاره به برنامه های هفته محیط زیست سال ۹۸ که با شعار «باهم برای مقابله با آلودگی هوا» از امروز ۱۸ الی ۲۲ خرداد در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران آغاز می شود، گفت: روز جهانی محیط زیست یک رویداد سالانه است که از سال ۱۹۷۳ هر سال در پنجم ژوئن به منظور بالابردن آگاهی جهانی در خصوص اهمیت محیط زیست سالم در زندگی انسان ها برگزار می شود.

وی افزود: روز جهانی محیط زیست روزی است که از سوی برنامه محیط زیست مجمع عمومی سازمان ملل متحد (UNEP) برای افزایش آگاهی مردم برای حفظ محیط زیست و تحریک سیاستمداران به گرفتن تصمیماتی برای جلوگیری تخریب زیستگاه ها، گونه‌های زیستی‌جانوری و محیط زیست شهری با این عنوان نامگذاری شده است.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار یا اشاره به شعار امسال هفته محیط زیست، خاطرنشان ساخت: شعار «باهم برای مقابله با آلودگی هوا» به دو مقوله اشاره دارد، یکی معضل جهانی آلودگی هوا که زندگی و سلامت انسان ها و همچنین محیط زیست را تحت تاثیر قرار داده و دیگری مسؤولیت اجتماعی و لزوم همیاری و مشارکت همه شهروندان در حل این معضل است.

علی پور ادامه داد: اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار جهت برگزاری برنامه های متنوع در هفته محیط زیست اقدام به نامگذاری روزهای هفته محیط زیست با عناوین شنبه  «آلودگی هوا و صنعت»، یکشنبه ”آلودگی هوا و رسانه»، دوشنبه «آلودگی هوا و قانون»، سه شنبه «آلودگی هوا و مسؤولان»، چهارشنبه «مشارکت های مردمی، خانواده و آلودگی هوا» کرد.

وی با اشاره به دستورالعمل اجرایی مناطق ۲۲گانه در هفته محیط زیست سال 1398، اقدام به برپایی غرفه سبز در ساختمان اصلی منطقه کرده و آموزش چهره به چهره پرسنل و شهروندان منطقه جهت آشنایی با فعالیت ها و عملکرد محیط زیست و مسائل محیط زیستی، توزیع بروشور در خصوص گزارش عملکرد سال 97 اداره محیط زیست منطقه در ادارات مختلف شهرداری منطقه، ارائه دستاوردها و معرفی پروژه های شاخص اداره محیط زیست در غرفه سبز مانند پنل های خورشیدی، سیستم های کنترل هوشمند و غیره، پخش تیزرهای آموزشی و موشن گرافی های محیط زیستی، اطلاع رسانی «جشنواره عکسهای محیط زیستی در محلات شهر تهران» در منطقه، سراهای محلات، استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و کانون های محیط زیست محلات منطقه جهت اجرای فعالیت های محیط زیستی در هفته مذکور، شناسایی فعالان محیط زیستی با توجه به انجام پروژه شاخص در سطح منطقه و تقدیر از آن ها را از جمله فعالیت های اجرایی این هفته برشمرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

این اقدام همه ساله در موسم‌هایی که جمعیت طواف‌کننده به اوج خود می‌رسد، انجام می‌شود و هدف از آن حفظ پرده کعبه مشرفه در برابر پاره شدن یا هرگونه آسیب است.
بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

پیش از آغاز مراسم گاوبازی هزاران ماجراجویی که از سراسر دنیا خود را به میدان پلازا کونسیستوریال در شهر پامپلونا رسانده اند با جشن و پایکوبی و غرق شدن در شراب قرمز، خود را آماده می کنند تا با فرار کردن از برابر گاوهای وحشی خشمگین، از ماجراجویی و اضطراب و دلهره لذت ببرند.
آخرین اخبار