کد خبر: ۹۶۰۴۸
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اقدامات محیط زبستی مدیریت شهری طی 2 سال گذشته از راه اندازی 4 سامانه به منظور شفاف سازی فرآیندهای حوزه پسماند خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،زهرا صدراعظم نوری ضمن گرامیداشت هفته محیط زیست با اشاره به اقدامات محیطی زیستی انجام شده طی دوره پنجم شورای شهر تهران اظهار کرد:شورای پنجم و به ویژه کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری در مساله محیط زیست بسیار جدی است و سعی می‌کند به دور از اظهارات شعارگونه به موضوعات اثرگذار بپردازد.
 
وی با اشاره به تغییر روش‌ها و فرایندها به منظور رسیدن به این هدف عنوان کرد: هدف در شورای پنجم این بود تا آنجایی که ممکن است شرایطی فراهم شود که وضعیت زیست محیطی شهری و کیفیت زندگی شهروندان ارتقاء پیدا کند.
 
رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در این زمینه تصریح کرد:در بحث صیانت از باغات و اراضی مشجر اقدامات شورا بسیار جدی و اثرگذار بوده و طرح‌ها و لوایح تصویب شده همگی در این جهت بوده است.
 
به گفته وی کمیسیون ماده 7 در همین زمینه به صورت مستمر برگزار می‌شود و به پرونده‌های مرتبط با حفظ درختان رسیدگی می‌کند.
 
صدراعظم نوری با بیان اینکه لایحه عوارض قطع درختان و ارزش اکولوژیک از جمله این موارد است، اضافه کرد: تصویب لایحه شناسنامه باغات، طرح جامع فضای سبر شهر تهران و سامانه‌مند کردن کمیسیون ماده 7 از دیگر مواردی است که می‌توان به آن اشاره کرد.
 
رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به راه‌اندازی 4 سامانه به منظور شفاف سازی فرایندهای صورت گرفته در حوزه پسماند گفت: این سامانه می‌تواند مانعی برای هدررفت منابع باشد. تلاش شورای پنجم این است که فرایند مرتبط با پسماند در شهر تهران بهبود پیدا کند و فضای سالمی ایجاد شود تا هر آن کس که توانایی، امکانات و تجهیزات در اختیار دارد؛ بتواند در مناقصات شرکت کند.
 
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه منابع آبی تصریح کرد: در فضای شهری به منظور حفظ آب در مدیریت شهری پایتخت تلاش شده تا از گونه‌های گیاهی کم آب‌بر استفاده شود؛ همچنین با همکاری آبفای استان تهران در آبیاری فضا‌های سبز شهری به جای استفاده از آب شرب پساب مورد استفاده قرار گیرد.
 
صدراعظم نوری تاکید کرد:که مساله محیط زیست در شورای پنجم به مساله‌ای جدی و فراگیر برای مدیریت شهری تبدیل شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

این اقدام همه ساله در موسم‌هایی که جمعیت طواف‌کننده به اوج خود می‌رسد، انجام می‌شود و هدف از آن حفظ پرده کعبه مشرفه در برابر پاره شدن یا هرگونه آسیب است.
بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

پیش از آغاز مراسم گاوبازی هزاران ماجراجویی که از سراسر دنیا خود را به میدان پلازا کونسیستوریال در شهر پامپلونا رسانده اند با جشن و پایکوبی و غرق شدن در شراب قرمز، خود را آماده می کنند تا با فرار کردن از برابر گاوهای وحشی خشمگین، از ماجراجویی و اضطراب و دلهره لذت ببرند.
آخرین اخبار