کد خبر: ۹۶۰۳۳
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۴
منطقه زیبای "مرگور" و روستاهای این محال در نوار مرزی ایران و ترکیه، وعده‌گاه طبیعت‌گردان زیادی است که در سایه امنیت پایدار آن همه روزه از اکسیژن ناب این منطقه بهره مند شده و به همراه خانواده خود در این دیار خاطره سازی می‌کنند.
    به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، طبیعت‌گردی به عنوان شاخه‌ای از گردشگری مورد علاقه بسیاری از افراد است به طوریکه خیلی‌ها برای لذت بردن از طبیعت بکر و دست‌نخورده صدها کیلومتر مسافت را طی می‌کنند تا ساعاتی را در طبیعت با آرامش سپری کنند.

مهم‌ترین ویژگی مد نظر طبیعت گردان بکر بودن جاهایی است که می‌خواهند در آن بگردند بنابراین هر چه قدر طبیعت وحشی و دست نخورده‌ای پیش چشمانشان باشد دل‌پذیرتر خواهد بود.

طبیعت نوار مرزی ارومیه با ترکیه در سایه امنیت پایداری که سال‌های سال است در این گوشه از کشور سایه خود را بر زندگی روزمره مرزنشینان و گردشگران گسترانده جزو علائق طبیعت گردان زیادی از گوشه و کنار کشور است که برای استشمام یکی از ناب‌ترین و خالص‌ترین اکسیژن‌های جهان مسیرهای طولانی راه از شرق و غرب کشور را بر خود همراه می‌کنند تا در خنکای بهاری این مناطق دمی بیاسایند و چشم خود را با مناظر زیبای خدادادی روشن کنند.

این روزها روستاهای نوار مرزی ارومیه در منطقه مرگور همه‌روزه و به‌ویژه در روزهای تعطیل سال میزبان هزاران گردشگر از اقصی نقاط کشور است.

طبیعت نوار مرزی ارومیه با ترکیه با برخورداری از اراضی حاصل خیز کشاورزی و انواع درختان میوه و جنگلی در کنار کوه‌های پوشیده از برفش می‌تواند تا چندین ماه میزبان گردشگران داخلی و خارجی و بومگردان باشد.

تصاویر پیش رو بخشی از زیبایی‌های طبیعی منطقه مرگور در اطراف ارومیه است.

انتهای پیام/ن

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

این اقدام همه ساله در موسم‌هایی که جمعیت طواف‌کننده به اوج خود می‌رسد، انجام می‌شود و هدف از آن حفظ پرده کعبه مشرفه در برابر پاره شدن یا هرگونه آسیب است.
بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

پیش از آغاز مراسم گاوبازی هزاران ماجراجویی که از سراسر دنیا خود را به میدان پلازا کونسیستوریال در شهر پامپلونا رسانده اند با جشن و پایکوبی و غرق شدن در شراب قرمز، خود را آماده می کنند تا با فرار کردن از برابر گاوهای وحشی خشمگین، از ماجراجویی و اضطراب و دلهره لذت ببرند.