کد خبر: ۹۵۹۷۳
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال 200 میلیارد تومان زکات فطره جمع‌‌آوری شود که بلافاصله به حساب محرومین واریز خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علیرضا عسگریان درباره پایگاه‌های جمع‌آوری فطریه در کشور، گفت: امسال 40 هزار پایگاه در مساجد، مصلی‌ها و محل‌های برگزاری نماز عید سعید فطر برای جمع‌آوری فطریه و کفاره دایر شده است.

وی ادامه داد: امسال 15 درصد به تعداد پایگاه‌ها اضافه کرده‌ایم و تا بعدازظهر امروز پایگاه‌ها فعالیت‌های خود را برای جمع‌آوری فطریه دارند و 15 درصد پایگاه‌ها نیز تا یک هفته دایر هستند چرا که مسافران و افرادی که در شهرهای دیگر بودند حضور پیدا کنند و فطریه خود را بپردازند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد بیان داشت: در هر استان ستادی شکل گرفت که نماینده ولی فقیه‌، استانداران، فرمانداران و بخشداران و همین‌طور نیروی انتظامی در آن شرکت داشتند تا نماز عید سعید فطر هر چه باشکوه‌تر برگزار شود و مردم نیز بتوانند فطریه خود را به بخش‌های با مجوز ارائه دهند.

عسگریان گفت: سال گذشته 135 میلیارد تومان زکات فطره جمع‌آوری شد که امسال پیش‌بینی می‌کنیم از مرز 200 میلیارد تومان نیز عبور کنیم و بلافاصله این مبالغ جمع‌آوری شده به صورت نقدی به حساب محرومین و نیازمندان واریز خواهد شد.

وی افزود: در فضای مجازی به صورت پیوسته بعضی از مجموعه‌ها به نام خیریه‌ها برای جمع‌آوری زکات فطره اقدام می‌کنند که خیلی از اینها شناسنامه ندارند و از مردم تقاضا می‌کنیم اگر مجموعه‌ای را می‌شناسند و به آن اطمینان کامل دارند نسبت به پرداخت فطریه خود اقدام کنند و درغیر این صورت کمک کردن ممکن است ایراداتی داشته باشد. 

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد افزود: امسال نیز ما از هولوگرام برای صندوق‌های خود در خصوص جمع‌آوری فطریه اقدام کرده‌ایم و نیروهای ما دارای لباس‌های مشخصی بودند که مردم بتوانند به راحتی نیروهای کمیته امداد را شناسایی کنند و به آنها فطریه خود را پرداخت کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از احداث کارخانه زباله سوز تا قرارداد فروش یک رام قطار مترو

از احداث کارخانه زباله سوز تا قرارداد فروش یک رام قطار مترو

شهردار منطقه 2 در نشست صمیمی با اصحاب رسانه از اعلام آمادگی برای احداث یک کارخانه زباله سوز با همکاری شهرداری مناطق ۱، ۳ و ۴ به منظور تولید برق از زباله‌های تر خبر داد و گفت: به شرط کاهش سرفاصله حرکت قطارها در ایستگاه مترو خط 7 یک رام قطار در اختیار مترو قرار می گیرد.
تبعات حذف چهار  صفر از پول ملی چیست؟

تبعات حذف چهار صفر از پول ملی چیست؟

با وجود آنکه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت وارد مرحله عملیاتی شده است و سخنکوی دولت تدبیر از ارسال زودهنگام آن به مجلس خبر داده ، کارشناسان معتقدند اگر دولت این سیاست درست را در فرآیندی نادرست اجرا کند ، نتایج قابل قبولی برای مردم و اقتصاد کشورمان رقم نخواهد خورد.