کد خبر: ۹۵۹۶۸
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
به مناسبت سی امین سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب؛
عاشقان پیر جماران و زائران خمینی بت شکن هر ساله در سالگرد ارتحال آن امام سفر کرده در حرم مطهر او جمع می‌شوند تا یاد و خاطره اش را گرامی بدارند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حرم مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی و اطراف آن مملو از جمعیت عاشقان و مشتاقانی است که آمده اند تا بگویند هنوز هم راهت ادامه دارد و هیچ سدی هم نخواهد توانست مانع تداوم اهداف و آرمان‌های بلند او شود.

حضور جمعیت انبوه و خیل مشتاقان و دلدادگان پیر جماران فرصتی شد تا خبرنگار ایرنا با زائران خمینی بت شکن به گفت و گو بپردازد.

** دیدار امام آروزی همیشگی من بود
مریم پیرحیاتی معلم بازنشسته ای که دخترش را با ویلچر حمل می‌کند، می‌گوید: او در زمان حیات امام راحل همیشه مشتاق دیدار ایشان بود اما متأسفانه هرگز به این آرزوی خود نرسید.

وی افزود: بارها و بارها امام خمینی (ره) را در خواب دیده ام اما دلم می‌خواست ایشان را در واقعیت و زمان حیاتشان از نزدیک ببینم.

پیرحیاتی ادامه داد: آزادی بیان و عقیده از مهمترین دستاوردهای انقلاب است و امام راحل آموخت که می‌توان عقاید را آزادانه مطرح کرد در حالیکه دوران طاغوت کسی جرأت بازگو کردن عقایدش را به صورت آشکار نداشت.

وی تصریح کرد: جوانان و نوجوانان امروز نباید فریب دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمنان انقلاب را بخورند، زیرا آنها می‌خواهند جوانان را از انقلاب و اهداف و آرمان‌های امام و شهدا دور کنند.

** نسل امروز قدردان رهبری و نظام باشند
علی امیری یکی دیگر از زائرانی که به مناسبت سی امین سالگرد عروج ملکوتی معمار کبیر انقلاب اسلامی در حرم مطهر حضور یافته در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ملت ایران سختی‌ها و مشکلات انقلاب را که ثمره توطئه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی است پشت سر گذاشته اند زیرا نسبت به امام راحل و مقام معظم رهبری وفادار بوده و همواره عاشق ولی فقیه و انقلاب هستند.

وی یادآور شد: نسل امروز باید قدردان نظام مقدس جمهوری اسلامی، امام راحل، شهدا و مقام معظم رهبری باشند چرا که این انقلاب به آسانی دست آنها نرسیده و خون‌های بسیاری پای انقلاب ریخته شده است.

امیری عنوان کرد: در دوران حیات امام خمینی (ره) همواره گوش به فرمان ایشان بودیم وامروز هم در راه دفاع از انقلاب و آرمان‌های امام راحل تا پای جان ایستاده ایم.

وی گفت: پیروی از خط و مکتب امام خمینی (ره) باید سرلوحه همه مردم به ویژه نسل جوان باشد تا بتوان به موفقیت و پیروزی دست یافت.

** جوانان در مقابل دشمنان هوشیارند
مهران پور دختر جوانی که چادر ملی بر سر دارد، می‌گوید: اگرچه نسل من امام را ندیده و از نزدیک درک نکرده است اما با خواندن آثار امام راحل و گوش دادن به سخنان ایشان، ناخداگاه عشق و علاقه خاصی در درون آدمی ایجاد می‌شود.

وی افزود: امام خمینی (ره) حقیقتی همیشه جاودان و فراموش نشدنی است که با رهبری دلسوزانه خود ملت ایران را از سیاهی و تاریکی به سمت روشنی و نور هدایت کرد.

مهران پور که خود را دانشجوی علوم سیاسی معرفی کرد، عنوان کرد: پیروی از ولایت فقیه تنها راه تداوم آرمان‌های امام خمینی (ره) و حرکت در مسیر ارزش‌های انقلاب اسلامی و راه شهدا است.

وی تصریح کرد: دشمنان بدانند جوانان امروز هوشیار و آگاه هستند و هرگز فریب وعده‌ها و مکرهای آنها را نخواهند خورد و راه اصلی و حقیقیشان را ادامه می‌دهند.

مهران پور گفت: امام راحل به همه جوانان آموختند که به راحتی و با چشمان بسته و بدون آگاهی هر مسئله‌ای را نپذیرند و باید معلومات و دانش خود را بالا ببرند.

** جانبازان تمام هستی خود را فدای رهبری می‌کنند
علی حسنی مردی میانسال که بر روی ویلچر نشسته و خود را جانباز دوران دفاع مقدس معرفی می‌کند، می‌گوید: عشق به خمینی کبیر و انقلاب سبب شده تا جوانان در دوران دفاع مقدس از جان خود گذشته و در برابر دشمنان ایستادگی کنند.

وی افزود: سربازان خمینی (ره) امروز هم آماده اند تا به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی هر زمانی که نیاز بود وارد میدان شده و دستور و فرامین رهبری را اطاعت کنند.

حسنی یادآور شد: فرزندان روح الله هرگز از اهداف و آرمان‌های امام راحل، شهدا و مقام معظم رهبری دست برنمی دارند و تا پای جان در برابر دفاع از انقلاب و ولی فقیه ایستاده اند.

وی عنوان کرد: روز رحلت امام در واقع روز درد و غمی فراموش نشدنی برای ملت ایران بود و با شنیدن این خبر گویا پدر حقیقی خود را از دست داده اند.

حسنی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در دل‌ها جایگاه ویژه‌ای دارند و هیچ ترفندی از سوی دشمنان کارساز نیست و نمی‌توانند بین رهبری و ملت ایران فاصله بیندازند.

** معمار کبیر انقلاب به مردم درس آزادگی آموخت
محمد گودرزی استاد دانشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: امام خمینی (ره) به تمامی انسان‌های جهان درس آزادگی و آزاد زیستن و ایستادگی در برابر ستمگران و مستکبران را آموخت.

وی افزود: امروزه تمامی انقلاب‌های دنیا برگرفته از انقلاب اسلامی ایران است و همه ملت‌های دنیا آموختند که با انقلاب و دگرگونی حکومت‌های طاغوتی می‌توانند به استقلال برسند.

گودرزی یادآور شد: آزاده خواهی و آزاد زیستن رمز موفقیت و پیروزی انقلاب بود و کشور ایران در سایه همین موضوع ارزشمند توانست به دستاورهای علمی، فناورانه، ورزشی و فرهنگی دست پیدا کند.

وی عنوان کرد: استقلال امروز ایران مرهون امام راحل است چرا که ایشان در برابر همه ابرقدرتهای جهان ایستادند تا ایران عزت و استقلال خود را حفظ کرده و روی پای خود بایستد.

این استاد دانشگاه گفت: دانشجویان و جوانان و نوجوانان امروز به پیشرفت‌های مؤثر و مهمی در عرصه‌های مختلف رسیده‌اند و استعدادها، پتانسیل‌ها و توانایی‌های آنها در عرصه جهانی شناخته شده است.

سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی امروز سه شنبه با حضور انبوهی از مردم ولایتمدار برگزار شد. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

این اقدام همه ساله در موسم‌هایی که جمعیت طواف‌کننده به اوج خود می‌رسد، انجام می‌شود و هدف از آن حفظ پرده کعبه مشرفه در برابر پاره شدن یا هرگونه آسیب است.
بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

پیش از آغاز مراسم گاوبازی هزاران ماجراجویی که از سراسر دنیا خود را به میدان پلازا کونسیستوریال در شهر پامپلونا رسانده اند با جشن و پایکوبی و غرق شدن در شراب قرمز، خود را آماده می کنند تا با فرار کردن از برابر گاوهای وحشی خشمگین، از ماجراجویی و اضطراب و دلهره لذت ببرند.