کد خبر: ۹۵۹۶۸
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
به مناسبت سی امین سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب؛
عاشقان پیر جماران و زائران خمینی بت شکن هر ساله در سالگرد ارتحال آن امام سفر کرده در حرم مطهر او جمع می‌شوند تا یاد و خاطره اش را گرامی بدارند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حرم مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی و اطراف آن مملو از جمعیت عاشقان و مشتاقانی است که آمده اند تا بگویند هنوز هم راهت ادامه دارد و هیچ سدی هم نخواهد توانست مانع تداوم اهداف و آرمان‌های بلند او شود.

حضور جمعیت انبوه و خیل مشتاقان و دلدادگان پیر جماران فرصتی شد تا خبرنگار ایرنا با زائران خمینی بت شکن به گفت و گو بپردازد.

** دیدار امام آروزی همیشگی من بود
مریم پیرحیاتی معلم بازنشسته ای که دخترش را با ویلچر حمل می‌کند، می‌گوید: او در زمان حیات امام راحل همیشه مشتاق دیدار ایشان بود اما متأسفانه هرگز به این آرزوی خود نرسید.

وی افزود: بارها و بارها امام خمینی (ره) را در خواب دیده ام اما دلم می‌خواست ایشان را در واقعیت و زمان حیاتشان از نزدیک ببینم.

پیرحیاتی ادامه داد: آزادی بیان و عقیده از مهمترین دستاوردهای انقلاب است و امام راحل آموخت که می‌توان عقاید را آزادانه مطرح کرد در حالیکه دوران طاغوت کسی جرأت بازگو کردن عقایدش را به صورت آشکار نداشت.

وی تصریح کرد: جوانان و نوجوانان امروز نباید فریب دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمنان انقلاب را بخورند، زیرا آنها می‌خواهند جوانان را از انقلاب و اهداف و آرمان‌های امام و شهدا دور کنند.

** نسل امروز قدردان رهبری و نظام باشند
علی امیری یکی دیگر از زائرانی که به مناسبت سی امین سالگرد عروج ملکوتی معمار کبیر انقلاب اسلامی در حرم مطهر حضور یافته در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ملت ایران سختی‌ها و مشکلات انقلاب را که ثمره توطئه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی است پشت سر گذاشته اند زیرا نسبت به امام راحل و مقام معظم رهبری وفادار بوده و همواره عاشق ولی فقیه و انقلاب هستند.

وی یادآور شد: نسل امروز باید قدردان نظام مقدس جمهوری اسلامی، امام راحل، شهدا و مقام معظم رهبری باشند چرا که این انقلاب به آسانی دست آنها نرسیده و خون‌های بسیاری پای انقلاب ریخته شده است.

امیری عنوان کرد: در دوران حیات امام خمینی (ره) همواره گوش به فرمان ایشان بودیم وامروز هم در راه دفاع از انقلاب و آرمان‌های امام راحل تا پای جان ایستاده ایم.

وی گفت: پیروی از خط و مکتب امام خمینی (ره) باید سرلوحه همه مردم به ویژه نسل جوان باشد تا بتوان به موفقیت و پیروزی دست یافت.

** جوانان در مقابل دشمنان هوشیارند
مهران پور دختر جوانی که چادر ملی بر سر دارد، می‌گوید: اگرچه نسل من امام را ندیده و از نزدیک درک نکرده است اما با خواندن آثار امام راحل و گوش دادن به سخنان ایشان، ناخداگاه عشق و علاقه خاصی در درون آدمی ایجاد می‌شود.

وی افزود: امام خمینی (ره) حقیقتی همیشه جاودان و فراموش نشدنی است که با رهبری دلسوزانه خود ملت ایران را از سیاهی و تاریکی به سمت روشنی و نور هدایت کرد.

مهران پور که خود را دانشجوی علوم سیاسی معرفی کرد، عنوان کرد: پیروی از ولایت فقیه تنها راه تداوم آرمان‌های امام خمینی (ره) و حرکت در مسیر ارزش‌های انقلاب اسلامی و راه شهدا است.

وی تصریح کرد: دشمنان بدانند جوانان امروز هوشیار و آگاه هستند و هرگز فریب وعده‌ها و مکرهای آنها را نخواهند خورد و راه اصلی و حقیقیشان را ادامه می‌دهند.

مهران پور گفت: امام راحل به همه جوانان آموختند که به راحتی و با چشمان بسته و بدون آگاهی هر مسئله‌ای را نپذیرند و باید معلومات و دانش خود را بالا ببرند.

** جانبازان تمام هستی خود را فدای رهبری می‌کنند
علی حسنی مردی میانسال که بر روی ویلچر نشسته و خود را جانباز دوران دفاع مقدس معرفی می‌کند، می‌گوید: عشق به خمینی کبیر و انقلاب سبب شده تا جوانان در دوران دفاع مقدس از جان خود گذشته و در برابر دشمنان ایستادگی کنند.

وی افزود: سربازان خمینی (ره) امروز هم آماده اند تا به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی هر زمانی که نیاز بود وارد میدان شده و دستور و فرامین رهبری را اطاعت کنند.

حسنی یادآور شد: فرزندان روح الله هرگز از اهداف و آرمان‌های امام راحل، شهدا و مقام معظم رهبری دست برنمی دارند و تا پای جان در برابر دفاع از انقلاب و ولی فقیه ایستاده اند.

وی عنوان کرد: روز رحلت امام در واقع روز درد و غمی فراموش نشدنی برای ملت ایران بود و با شنیدن این خبر گویا پدر حقیقی خود را از دست داده اند.

حسنی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در دل‌ها جایگاه ویژه‌ای دارند و هیچ ترفندی از سوی دشمنان کارساز نیست و نمی‌توانند بین رهبری و ملت ایران فاصله بیندازند.

** معمار کبیر انقلاب به مردم درس آزادگی آموخت
محمد گودرزی استاد دانشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: امام خمینی (ره) به تمامی انسان‌های جهان درس آزادگی و آزاد زیستن و ایستادگی در برابر ستمگران و مستکبران را آموخت.

وی افزود: امروزه تمامی انقلاب‌های دنیا برگرفته از انقلاب اسلامی ایران است و همه ملت‌های دنیا آموختند که با انقلاب و دگرگونی حکومت‌های طاغوتی می‌توانند به استقلال برسند.

گودرزی یادآور شد: آزاده خواهی و آزاد زیستن رمز موفقیت و پیروزی انقلاب بود و کشور ایران در سایه همین موضوع ارزشمند توانست به دستاورهای علمی، فناورانه، ورزشی و فرهنگی دست پیدا کند.

وی عنوان کرد: استقلال امروز ایران مرهون امام راحل است چرا که ایشان در برابر همه ابرقدرتهای جهان ایستادند تا ایران عزت و استقلال خود را حفظ کرده و روی پای خود بایستد.

این استاد دانشگاه گفت: دانشجویان و جوانان و نوجوانان امروز به پیشرفت‌های مؤثر و مهمی در عرصه‌های مختلف رسیده‌اند و استعدادها، پتانسیل‌ها و توانایی‌های آنها در عرصه جهانی شناخته شده است.

سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی امروز سه شنبه با حضور انبوهی از مردم ولایتمدار برگزار شد. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بدنبال افزایش 112 درصدی قیمت مسکن و کاهش 36 درصدی معاملات وزارت مسکن بنا دارد با ارائه زمین های دولتی در داخل شهرها به انبوه سازان روند نزولی قیمت مسکن را کلید بزند.
رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سال ۹۷ با احتساب نفت، منفی ۴.۹ درصد و بدون نفت، منفی ۲.۴ درصد بوده است.