کد خبر: ۹۵۹۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
معرفی کتاب
کتاب مدیریت منابع انسانی در شهرها به قلم دکتر حسین محمدپور زرندی(عضو هیأت علمی دانشگاه و رئیس موسسه آموزش عالی ندیشه معین ) به چاپ دوباره رسید.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، به نقل از موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه معین ،کتاب مدیریت منابع انسانی در شهرها به قلم دکتر حسین محمدپور زرندی(عضو هیأت علمی دانشگاه و  رئیس موسسه آموزش عالی ندیشه معین ) و 

سمانه کریمی (عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران) به چاپ دوباره رسید.


مختصری از کتاب:

امروزه اهمیت و نقش منابع انسانی در سازمان‌ها بر کسی پوشیده نیست. سازمان‌ها برای بقا در محیط پیچیده و پرچالش امروزی، نیازمند نیروی انسانی توانمند و خلاق هستند. شهرداری‌ها نیز به‌عنوان مهمترین سازمان‌های محلی از این قضیه مستثنی نبوده و منابع انسانی جزء ارزشمندترین سرمایه‌هایشان، به حساب می‌آید. در زمینه اهمیت و نقش منابع انسانی در سازمان‌های دولتی و خصوصی به صورت کلی و یا خاص، کتاب‌ها و مقالات بی‌شماری موجود است، اما در خصوص اهمیت و نقش منابع انسانی و محورهای اساسی و الزامی مدیریت منابع انسانی در سازمان‌های محلی، به ویژه شهرداری‌ها، کتاب‌ها و منابع آموزشی چندانی در ایران دیده نمی‌شود. این کتاب ۲۰۸ صفحه ای که به سفارش انجمن علمی اقتصاد شهری ایران در هفت فصل تدوین گردیده است به موضوع مدیریت منابع انسانی در شهرداری ها می­پردازد.

مدیریت منابع انسانی در شهداری ها,موسسه معین
کتاب مدیریت منابع انسانی در شهرداری ‌ها

هدف از تألیف این کتاب، پرداختن به موضوع مدیریت کارآمد نیروی انسانی در شهرداری‌ها است و نتیجه پژوهش و مطالعه در زمینه ساختار و قوانین اداری و استخدامی شهرداری‌های جهان، چگونگی استخدام، انفصال خدمت و نظام پرداخت کارکنان، نظام ارزیابی عملکرد، آموزش و دانش افزایی نیروی انسانی، خردگرایی آنها در حوزه‌های مختلف و کارآمدی مدیریت منابع انسانی در اقتصاد شهری، می‌باشد.

عناوین فصول هفتگانه این کتاب ارزشمند به شرح ذیل می­باشد:

فصل اول: کلیات مدیریت منابع انسانی

فصل دوم: ساختار شهرداری‌ها و قوانین اداری و استخدامی

فصل سوم: انفصال خدمت و نظام پرداخت کارکنان

فصل چهارم: نظام ارزیابی عملکرد نیروی انسانی

فصل پنجم: خردگرایی

فصل ششم: آموزش و دانش افزایی منابع انسانی

فصل هفتم: کارآمدی مدیریت منابع انسانی در اقتصاد شهری

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.
حذف یارانه 5.5 میلیون نفربا هدف توسعه اشتغال اجرایی می شود

حذف یارانه 5.5 میلیون نفربا هدف توسعه اشتغال اجرایی می شود

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت : حدف یارانه پردرآمدها که بیشتر از ایرانیان مقیم خارج کشور هستند به منظور تقویت اشتغال و جبران کسری بودجه انجام می شود.