کد خبر: ۹۵۷۸۶
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی:
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: هدف از اجرای پروژه زعفرانیه انتفاع و سود مادی نبوده است
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی جعفری در جلسه شورای شهر بیرجند اظهار کرد: با توجه به اینکه ۶۰ درصد جمعیت شهری خراسان‌جنوبی در بیرجند ساکن هستند هدف ما همکاری همه جانبه با شهرداری بیرجند است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در تمام طرح‌هایی که راه و شهرسازی به نوعی در آن دخیل است چه در طرح فرزان یا اراضی پادگان هیچگاه سود و نفع مادی مد نظر نبوده بلکه همواره منافع جمعی حائز اهمیت است.

جعفری با اشاره به اینکه اگر مزایده‌ای می‌گذاریم ۸۰ درصد درآمد آن به خود استان برمی‌گردد، ادامه داد: در مورد اراضی موسوم به ۴۵۰ هکتاری و یا طرح زعفرانیه نیز هیچگاه سود و انتفاع مادی مد نظر راه و شهرسازی نبوده است.

وی در زمینه ضرورت اجرای پروژه زعفرانیه گفت: با توجه به اینکه راه و شهرسازی زمینی برای ارائه در طرح‌های وزارت راه و شهرسازی ندارد مجبور بودیم برای توسعه شهر بیرجند این طرح مهم را پیش بینی کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی با اشاره به برخی از گلایه‌ها در زمینه جمعیت بالای پیش بینی شده برای اسکان در محدوده طرح زعفرانیه اظهار کرد: ۴۰ هزار نفر پیش بینی شده در طرح برای اسکان در آن منطقه قرار نیست در عرض سه سال ساکن شوند بلکه پیش بینی ما برای ۱۰ سال آینده است.

جعفری یادآور شد: پیش بینی این است که پایان آماده سازی طرح مذکور برای عملیاتی شدن پروژه سه سال دیگر به طول بکشد.

حسن علیزاده معاون بازآفرینی مسکن و شهرسازی نیز در این جلسه گفت: برای پروژه زعفرانیه یا همان اراضی ۴۵۰ هکتاری بیرجند حدود ۷۹۹ میلیارد و ۳۱۲ میلیون تومان سرمایه گذاری شده است که چنین سرمایه گذاری ملی در بیرجند بی سابقه است.

وی با اشاره به اینکه شریک راه و شهرسازی پروژه زعفرانیه بیرجند مجموعه آستان قدس رضوی است، اظهار کرد: سهم شریک پروژه در سرمایه‌گذاری ۱۱۶ میلیارد تومان است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.