کد خبر: ۹۵۷۱۸
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
نماینده قضات خراسان جنوبی:
نماینده قضات خراسان جنوبی گفت: به رغم افزایش ورودی پرونده های ناشی از افزایش جمعیت، ۴۶ درصد پست‌های موصب قضائی بلاتصدی است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی گلنارکار در دیدار کارکنان دادگستری خراسان جنوبی با رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه قضاوت کاری دشوار بوده که بخشی از مشکلات ناشی از کمبود امکانات است، اظهار کرد: قضات از ناحیه زیاده خواهان با تهاجمات زیادی رو به رو هستند به گونه‌ای که سعی دارند بازی را از مسیر عدالت خارج کنند.

گلنارکار با تاکید بر اینکه کمبود فضا و برخی مشکلات نیازمند برنامه و تدبیر لازم است، افزود: در گذشته دستگاه قضا در زمینه اتخاذ تصمیمات لازم در شناسایی آسیب‌ها و آثار و عوارض آن اهتمام کمتری انجام داده و برای مقابله با این مسائل برنامه‌ای طراحی و پیش بینی نشده است.

نماینده قضات خراسان جنوبی بیان کرد: توجه ویژه به وضع معیشتی قضات امری حتمی و ضروری بوده که متأسفانه در سنوات گذشته توجهی به این امر نشده است.

وی با بیان اینکه متناسب با تورم نسبت به افزایش حقوق قضات باید توجه شود، اظهار کرد: مصوبه برخورداری قضات خوزستان و هرمزگان از مناطق محروم شامل قضات خراسان جنوبی هم شود.

گلنارکاری بیان کرد: به رغم افزایش ورودی پرونده‌های ناشی از افزایش جمعیت، اکنون ۴۶ درصد پست‌های مصوب قضائی استان بلاتصدی است.

وی ادامه داد: همکاران در شعب تجدید نظر علی رغم ارجاع ۱۳۰ پرونده ورودی در ماه، باید به انجام امور اداری نیز بپردازند.

نماینده قضات خراسان جنوبی خواستار بیمه مسئولیت مدنی قضات شد و افزود: بیمه مسئولیت مدنی قضات امری حتمی و ضروری بوده که توجهی به این امر نشده است.

وی خواستار پیگیری شغل قضا به عنوان سخت و زیان آور شد و گفت: قاضی در محیطی پرفشار بوده و مانند استاد عمل نمی‌کند بلکه تصمیم گیری می‌کند.

گلنارکار اظهار کرد: با توجه به تراکم فزاینده پرونده‌ها توانایی‌ها و راندمان کاری قضات کاهش یافته است.

نماینده کارکنان دادگستری خراسان جنوبی هم در این جلسه اظهار کرد: با توجه به در پیش بودن هفته قوه قضائیه خواهشمندیم سهمیه ویژه برای دیدار کارکنان با مقام معظم رهبری در نظر گرفته شود.

علی چهکندی با بیان اینکه افزایش سقف وام قرض الحسنه رفاه به کارکنان در حال حاضر تنها سه میلیون تومان بوده که بسیار ناچیز است، افزود: سقف تسهیلات افزایش پیدا کند چراکه بسیاری از کارکنان مشکلاتی دارند که با این مبلغ قابل حل نیست.

نماینده کارکنان دادگستری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سیستم پرداخت اضافه کار بر اساس نرم افزار سمت است و در این سیستم به مواردی از قبیل کیفیت و تکریم ارباب رجوع توجه چندانی نمی‌شود، گفت: بسیاری از کارمندان تجربه‌های زیادی دارند که باید با برگزاری آزمون‌ها به دستگاه قضائی معرفی شوند.

وی با بیان اینکه استفاده از هتل‌ها و مهمانسراها به ویژه در مشهد مقدس برای کارکنان کمتر دیده شده است، عنوان کرد: در هتل‌ها ظرفیت پارکینگ برای کارکنان دیده نشده است که باید مورد توجه قرار گیرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.
حذف یارانه 5.5 میلیون نفربا هدف توسعه اشتغال اجرایی می شود

حذف یارانه 5.5 میلیون نفربا هدف توسعه اشتغال اجرایی می شود

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت : حدف یارانه پردرآمدها که بیشتر از ایرانیان مقیم خارج کشور هستند به منظور تقویت اشتغال و جبران کسری بودجه انجام می شود.