کد خبر: ۹۵۶۸۲
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر:
قائم‌مقام وزیر راه در امور مسکن مهربا اشاره به پایان پروژه مسکن مهر در استان‌های یزد، زنجان و چهارمحال و بختیاری از بسته شدن پرونده مسکن مهر در ۵ استان دیگر تا پایان شهریور خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، احمد اصغری مهرآبادی در کارگروه امور زیربنایی و تامین مسکن شهرستان همدان گفت: پرونده پروژه‌های مسکن مهر در استان‌های یزد، زنجان و چهارمحال و بختیاری بسته شده و در استان‌های قم، مرکزی، کهگیلویه و بویر احمد، سیستان و بلوچستان و بوشهر نیز تا پایان شهریورماه بسته خواهد شد.

لزوم تکمیل و تحویل مساکن مهر همدان تا دهه فجر

وی با اشاره به لزوم تکمیل و تحویل مساکن مهر همدان تا دهه فجر افزود: برنامه‌ریزی شده تا پایان سال جاری واحدهای مسکن مهر در سراسر کشور را تکمیل یا تعیین تکلیف کنیم.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر بااشاره به پیگیری‌های وزیر راه و شهرسازی و همکاری معاونان وی عنوان کرد: امیدواریم تکلیف واحدهای باقی‌مانده از این طرح به‌زودی روشن شود.

وی با اشاره به اینکه ساخت بخش زیادی از واحدهای مسکن مهر تمام‌شده و تنها انشعابات آن‌ها باقی‌مانده است، گفت: بر اساس بخشنامه وزیر و مصوبه شورای مسکن به‌منظور جلوگیری از تعطیلی پروژه‌ها و تکمیل واحدها تعهد شده مابه‌التفاوت ناشی از افزایش قیمت برخی از انشعابات را بپردازیم.

۳ هزار واحد نیمه تمام مسکن مهر در همدان در دست اقدام است

مهر آبادی بابیان اینکه ۲ میلیون و ۲۰۰ واحد مسکن مهر در کشور وجود دارد که از این تعداد ۲ میلیون واحد تکمیل و یک میلیون و ۸۱۰ واحد تحویل متقاضیان شده و حدود ۲۰۰ هزار واحد نیز در دست تکمیل است؛ گفت: در استان همدان نیز ۳۸ هزار واحد مسکن مهر وجود دارد که حدود ۳۴ هزار واحد آن تکمیل و تحویل متقاضیان شده و حدود ۳ هزار واحد نیمه تمام و در دست اقدام است که باید امسال تعیین تکلیف شود.

وی در خصوص پروژه مسکن مهر یادمان بنا در بلوار یادگار امام همدان بابیان اینکه این پروژه شامل ۳۱۴ واحد مسکونی بوده که تا کنون ۲۵۲ واحد تکمیل و تحویل متقاضیان شده و ۶۲ واحد آن نیمه تمام است، گفت: مقرر شده تا دهه فجر سالجاری این واحدها تحویل متقاضیان شود.

وی بااشاره به وضعیت مسجد امام علی (ع) مسکن مهر گلستان و قول مساعد به مجریان این طرح در سال گذشته مبنی بر کمک ۵۰۰ میلیون ریالی برای تکمیل طرح و اقدامات انجام شده در این خصوص، گفت: دستور انعقاد قرارداد با پیمانکار جدید به منظور تکمیل طرح و پرداخت بدهی این طرح از منابع اداره کل راه و شهرسازی استان همدان صادر شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان نیز گفت: طرح هادی روستا ها در قالب افق اجرایی بوده و هم اکنون این کار در طرح جدید و بند ۵ قانون اراضی تعریف خواهد شد.

حسن ظفری گفت: در تعریف و اجرای طرح هادی جدید دستگاه های متولی باید همکاری و استعلام هایی هماهنگ داشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان نیز با بیان اینکه حفظ اراضی ملی در راستای رونق تولید است، گفت: تغییر کاربری در باغ های قدیمی شهرستان همدان باعث نابودی بافت مثمر تولید زراعی خواهد شد.
برچسب ها: شهرفردا ، همدان ، شهرسازی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.
کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

مدرس دانشگاه امام باقر(ع) پیرامون بیانات مقام معظم رهبری برای جهش تولید در سال ۹۹ گفت:این جهش ازسال ۹۸ آغاز و اکنون با برآورد برداشت یکی از محصولات کشاورزی(گندم) بیش از ۱۴ میلیون تن درخط خودکفایی و مازاد برداشت قرار دارد که این امر موجب ترقیب کشورهای همسایه برای کسب بازار محصولات کشور شده است.