کد خبر: ۹۵۵۷۳
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۳
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به وزش بادهای شدید در تهران گفت: از شهروندان تقاضا داریم غیر از موارد ضروری از منزل خارج نشوند چون احتمال ادامه دار بودن طوفان ها در تهران وجود دارد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در گفتگو با شهر فردا گفت : باد  باد نسبتاً شدیدی در تهران رخ داد که البته این باد و شدت آن با طوفانی که روز گذشته در تهران اتفاق افتاد نسبتاً کمتر بود .

وی افزود:چند مورد حادثه که مرتبط با حوادث طوفان و بادهای شدید هم است در تهران اتفاق افتاد . 

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینکه ۱۰ موردحادثه افتادن درخت داشتیم که همه این حوادث مرتبط با شکستن یا آسیب دیدن درختان بوده است، تصریح کرد: حوادث شامل احتمال سقوط درخت احتمال شکستگی درخت و یا منحرف شدن درخت در حالت نیمه واژگون شدن درختان و یا شکستن شاخه های درختان بزرگ درختان که درمجموع شامل ۱۰ درخت میشد. 

وی اذعان کرد: سه مورد هم احتمال سقوط اجسام سنگین چیزی که در روزهای گذشته هم شاهد آن بودیم به خصوص مانند افتادن سنگ نمای ساختمان و یا احتمال پاره شدن کابل های برق و افتادن اجسام سنگین مثل گلدان و مجسمه های تزیینی که بدون حفاظ و بستر مناسبی روی برخی از پنجره ها و بالکن ها مشاهده می شود که  مجموع کل این حوادث ۲۰ مورد می شد که خوشبختانه در این حوادث خسارت مالی حادی که سقوط جسمی سنگین روی یک خودرو و یا این که به منزلی  آسیب بزند و یا مورد مصدومیت و یا تلفات جانی نداشتیم و خوشبختانه بدون خسارت جانی و مصدومیت و خسارت مالی شدید این حوادث امروز طوفان  به پایان رسید . 

ملکی با اشهاره به اینکه احتمال دارد روزهای آینده هم  در ساعات عصرگاهی تهران بادهای شدید را تجربه کند، تاکید کرد: از شهروندان درخواست می شود اگر در این ساعات کار خاصی ندارند از منزل خارج نشوند و اگر از منزل خارج شدند به محض دگرگونی هوا شاهدوزش باد و طوفان شدیدی بودند سریعاً خود را از فضای باز به بخش‌های مطمئن تر و نقاط با ارتفاع کمتر ، قسمت های مسقف برسانند و بعد از قرار گرفتن در کنار ستون ها دکل ها و تیرهای برق زیر کابل های برق و کنار درختان کهنسال فاصله بگیرند‌.


انتهای پیام/


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.