کد خبر: ۹۵۴۸۹
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱
قیمت طلا در آخرین روز کاری بازارهای جهانی به 1284.92 دلار افزایش یافت و طی هفته گذشته نیز رشد قیمتی را ثبت کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،قیمت طلا پس از افزایش بیش از یک درصدی در روز پنج‌شنبه، در معاملات روز جمعه افزایش یافت و در مسیر افزایش هفتگی قرار گرفت.
 
این افزایش‌ها ناشی از تضعیف دلار و انتظار برای کاهش نرخ بهره آمریکا بود که فشار ناشی از بهبود ارزش اوراق قرضه را خنثی کرد.
 
هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 1.47 دلار افزایش 1284.92 دلار فروخته شد. این فلز گران بها طی هفته گذشته حدود 0.5 درصد افزایش قیمت را ثبت کرد.
 
پس از اینکه آمار ضعیف کالاهای بادوام و فعالیت‌های کارخانه‌های آمریکا، نگرانی در مورد اینکه درگیری با چین احتمالا به اقتصاد آمریکا خسارت می‌زند، ارزش دلار از بالاترین رقم دو هفته گذشته دور و این امر سبب تقویت ارزش دلار شد.
 
 باب هابرکون، استراتژیست ارشد بازار طلا گفت: «ما ارقامی داریم که با انتظارات مطابق نیست. معمولا، با چنین اخباری قیمت طلا بالا می‌رود اما اکنون ارزش اوراق قرضه هم بالا رفته است که به طلا فشار کاهشی وارد می‌کنند.»
 
بی‌ثباتی در غرب آسیا نیز جذابیت امنیت طلا را تقویت کرد. ترامپ اعلام کرده است که 1500 نیروی نظامی آمریکا را به خاورمیانه می‌فرستد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بدنبال افزایش 112 درصدی قیمت مسکن و کاهش 36 درصدی معاملات وزارت مسکن بنا دارد با ارائه زمین های دولتی در داخل شهرها به انبوه سازان روند نزولی قیمت مسکن را کلید بزند.
رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سال ۹۷ با احتساب نفت، منفی ۴.۹ درصد و بدون نفت، منفی ۲.۴ درصد بوده است.