کد خبر: ۹۵۴۰۴
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان برای تعمیر و بازسازی راه های آسیب دیده از سیل در استان کرمان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا پورابراهیمی در جلسه شورای اداری استان کرمان با انتقاد از اجرایی نشدن برخی تصمیمات گفت: استان کرمان ظرفیت‌های خوبی در حوزه معدن، گردشگری و صنعت دارد و می‌تواند به عنوان استان پایلوت اقتصادی در کشور مطرح شود.

وی با اشاره به اینکه تغییر نرخ ارز یک فرصت برای صادرات در حوزه زغالسنگ است، افزود: شوک ارزی که در کشور به وجود آمد فرصت‌های خوبی برای ما ایجاد کرد تا بتوانیم در معادن زغالسنگ با تغییر نرخ ارز تولید و صادرات داشتیم. چند هفته قبل اولین محموله صادرات زغالسنگ از استان کرمان ارسال شد و به راحتی می‌توانیم پنج هزار شغل در سال جاری در حوزه زغالسنگ ایجاد کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس استفاده از معین‌های اقتصادی را لازم دانست و گفت: با منابع مالی محدود دولت، نمی‌توان توسعه را در استان افزایش داد لذا باید از بخش‌های خصوصی و معین‌های اقتصادی در این زمینه استفاده کرد.

نماینده مردم کرمان و راور در خصوص مسدود شدن راه‌های نهبندان به شهداد و مسیر راور به دیهوک گفت: با توجه به جاری شدن سیل در سال جاری در استان کرمان و با پیگیری‌هایی که صورت گرفته شد، مقرر شد از محل صندوق خسارت ملی حدود ۲۰۰ میلیارد تومان برای اصلاح و ترمیم جاده‌های استان کرمان اختصاص یابد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بدنبال افزایش 112 درصدی قیمت مسکن و کاهش 36 درصدی معاملات وزارت مسکن بنا دارد با ارائه زمین های دولتی در داخل شهرها به انبوه سازان روند نزولی قیمت مسکن را کلید بزند.
رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سال ۹۷ با احتساب نفت، منفی ۴.۹ درصد و بدون نفت، منفی ۲.۴ درصد بوده است.