کد خبر: ۹۵۴۰۴
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان برای تعمیر و بازسازی راه های آسیب دیده از سیل در استان کرمان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا پورابراهیمی در جلسه شورای اداری استان کرمان با انتقاد از اجرایی نشدن برخی تصمیمات گفت: استان کرمان ظرفیت‌های خوبی در حوزه معدن، گردشگری و صنعت دارد و می‌تواند به عنوان استان پایلوت اقتصادی در کشور مطرح شود.

وی با اشاره به اینکه تغییر نرخ ارز یک فرصت برای صادرات در حوزه زغالسنگ است، افزود: شوک ارزی که در کشور به وجود آمد فرصت‌های خوبی برای ما ایجاد کرد تا بتوانیم در معادن زغالسنگ با تغییر نرخ ارز تولید و صادرات داشتیم. چند هفته قبل اولین محموله صادرات زغالسنگ از استان کرمان ارسال شد و به راحتی می‌توانیم پنج هزار شغل در سال جاری در حوزه زغالسنگ ایجاد کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس استفاده از معین‌های اقتصادی را لازم دانست و گفت: با منابع مالی محدود دولت، نمی‌توان توسعه را در استان افزایش داد لذا باید از بخش‌های خصوصی و معین‌های اقتصادی در این زمینه استفاده کرد.

نماینده مردم کرمان و راور در خصوص مسدود شدن راه‌های نهبندان به شهداد و مسیر راور به دیهوک گفت: با توجه به جاری شدن سیل در سال جاری در استان کرمان و با پیگیری‌هایی که صورت گرفته شد، مقرر شد از محل صندوق خسارت ملی حدود ۲۰۰ میلیارد تومان برای اصلاح و ترمیم جاده‌های استان کرمان اختصاص یابد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

این اقدام همه ساله در موسم‌هایی که جمعیت طواف‌کننده به اوج خود می‌رسد، انجام می‌شود و هدف از آن حفظ پرده کعبه مشرفه در برابر پاره شدن یا هرگونه آسیب است.
بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

پیش از آغاز مراسم گاوبازی هزاران ماجراجویی که از سراسر دنیا خود را به میدان پلازا کونسیستوریال در شهر پامپلونا رسانده اند با جشن و پایکوبی و غرق شدن در شراب قرمز، خود را آماده می کنند تا با فرار کردن از برابر گاوهای وحشی خشمگین، از ماجراجویی و اضطراب و دلهره لذت ببرند.
آخرین اخبار