کد خبر: ۹۵۴۰۰
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
فرمانده انتظامی خراسان شمالی:
فرمانده انتظامی خراسان شمالی از کشف تسهیلات غیر مجاز بانکی به ارزش ۶۱ میلیارد و ۹۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال و دستگیری سه متهم در این رابطه در بجنورد خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سردار علیرضا مظاهری اظهار کرد: در پی اعلام خبری مبنی بر اینکه افرادی در قالب شرکت‌های خصوصی اقدام به اخذ تسهیلات کلان بانکی بواسطه اسناد مجعول کرده و تسهیلات مأخوذه را در خارج از محل موضوع مربوطه و در غیر موارد تعهدی استفاده کرده‌اند، بلافاصله موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

مظاهری با بیان اینکه کارآگاهان پلیس پس از انجام یکسری اقدامات فنی و پلیسی و با هوشیاری و همچنین بررسی دقیق پرونده موفق به کشف مستنداتی دال بر تخلفات و جرایمی در حوزه بانکی در این رابطه شدند، افزود: با هماهنگی مقام قضائی کارآگاهان برای بررسی بیشتر موضوع به سرپرستی بانک مورد نظر استان اعزام شدند.

وی تصریح کرد: در این رابطه دو شرکت خصوصی با هدف واردات افزودنی‌های آماده بتن برای ساخت سیمان از یکی از بانک‌های استان درخواست تسهیلات ارزی و ریالی کرده که در نهایت پس از دریافت این تسهیلات هیچ گونه اقدامی برای بازپرداخت آن از جانب این شرکت‌ها انجام نشده است.

وی با بیان اینکه کارآگاهان در این راستا سه متهم را دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به مقر انتظامی منتقل کردند، افزود: این شرکت‌ها که از طرفی مجری احداث پروژه‌های ساختمانی در محدوده بافت فرسوده بجنورد نیز بودند به علت تخلفات متعدد پروژه‌های خود را به صورت نیمه‌کاره رها کرده که در تحقیقات انجام شده مشخص شد بانک عامل نیز در روند تمام مراحل اعطا این تسهیلات مرتکب تخلفات زیادی از قبیل عدم تکافوی وثایق برای اجرا گذاشتن آنها و توقیف واحدهای نیمه تمام بافت فرسوده که به شهروندان به فروش رسیده، شده است.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی با اشاره به اینکه مبلغ تسهیلات غیرمجاز که به این شرکت‌ها اعطا شده بود ۶۱ میلیارد و ۹۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال بوده، گفت: ضمن اینکه موضوع برای کارشناسی دقیق‌تر به سازمان بازرسی استان منعکس شد، پرونده نیز پس از تکمیل تحقیقات به همراه متهمان برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

این اقدام همه ساله در موسم‌هایی که جمعیت طواف‌کننده به اوج خود می‌رسد، انجام می‌شود و هدف از آن حفظ پرده کعبه مشرفه در برابر پاره شدن یا هرگونه آسیب است.
بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

پیش از آغاز مراسم گاوبازی هزاران ماجراجویی که از سراسر دنیا خود را به میدان پلازا کونسیستوریال در شهر پامپلونا رسانده اند با جشن و پایکوبی و غرق شدن در شراب قرمز، خود را آماده می کنند تا با فرار کردن از برابر گاوهای وحشی خشمگین، از ماجراجویی و اضطراب و دلهره لذت ببرند.