کد خبر: ۹۵۳۹۷
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
۲۹ خانواده اهدا کننده عضو در شهرستان لردگان چهارمحال و بختیاری طی مراسمی تجلیل شدند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ۲۹ خانواده اهدا کننده عضو در شهرستان لردگان طی مراسمی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی تجلیل شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در این مراسم گفت: پیوند عضو از دستاوردهای نوین علوم پزشکی است و در سال‌های اخیر خدمات شایانی در راستای کمک به زندگی افرد انجام شده است.

مجید شیرانی با بیان اینکه واحد فرآوری اعضا حدود ۱۸ سال پیش در کشور راه‌اندازی شده است، افزود: به دلیل وجود روحیه ایثار در مردم استان به ویژه شهرستان لردگان، دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد جزو سه دانشگاه نخست کشور در اهدای عضو قرار دارد.

وی بیان کرد: در چند سال اخیر شهرستان لردگان در اهدای عضو در استان نسبت به سایر شهرستان‌ها پیشتاز بوده است.

وی تصریح کرد: پزشکی شغل محترمی بوده و همواره با جان و سلامتی افراد مرتبط است اما کار در حوزه پیوند اعضا، بسیار مقدس است زیرا افراد از مازاد داشته‌های خود و از مواردی که نیاز دارند نمی‌گذرند بلکه در اوج مصیبت، گذشت می‌کنند و تصمیمی می‌گیرند که با هیچ سود دنیوی ارتباط ندارد و سراسر ایثار است.

شیرانی در ادامه گفت: در چنین شرایطی هر شخص نمی‌تواند به راحتی تصمیم به پیوند عضو گیرد و این امر معامله با پروردگار است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: جامعه امروز بسیار به مردم‌داری و خوش تینتی نیاز دارد و با اهدای عضو روحیه گذشت و ایثار در جامعه رونق می‌گیرد.

در این آئین از ۲۹ خانواده اهدا کننده عضو که از سال ۸۵ تا ۹۸ این اقدام را در شهرستان لردگان انجام دادند و همچنین از خانواده نخستین شخصی که در این شهرستان پیوند عضو داشت، تجلیل شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بدنبال افزایش 112 درصدی قیمت مسکن و کاهش 36 درصدی معاملات وزارت مسکن بنا دارد با ارائه زمین های دولتی در داخل شهرها به انبوه سازان روند نزولی قیمت مسکن را کلید بزند.
رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سال ۹۷ با احتساب نفت، منفی ۴.۹ درصد و بدون نفت، منفی ۲.۴ درصد بوده است.