کد خبر: ۹۵۳۸۵
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد خبر داد
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد گفت: شهروندان با تحویل پسماندهای خشک خود از 25 تا 45 درصد تخفیف در بهای پسماند قبوض عوارض نوسازی بهره‌مند می‌شوند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ابوالفضل کریمیان تصریح کرد: براساس مصوبه شورای شهر مشهد، شهروندانی که در امر تفکیک از مبدا با سازمان مدیریت پسماند همکاری مطلوبی داشته باشند از تخفیف در بهای پسماند قبوض عوارض نوسازی بهره‌مند خواهند شد.
وی افزود: در سال گذشته 6662 نفر از شهروندان مشهدی در قالب این مصوبه مشمول تخفیف در قبوض خود شده‌اند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد تصریح کرد: از این تعداد 4761 نفر در درب منازل و 1901 نفر با ایستگاه‌های ویست بانک همکاری داشته‌اند که میزان تخفیف برای گروه اول بین 25 الی 35 درصد و برای گروه دوم بین 35 الی 45 درصد از بهای خدمات پسماند قبوض عوارض نوسازی می‌باشد.
کریمیان گفت: با توجه به این مهم بهتر است شهروندان پسماندهای خشک خود را به ایستگاه‌های مبادله تحویل دهند تا علاوه بر استفاده از کالاها و اقلام موجود در ایستگاه از تخفیفات بیشتری در قبوض عوارض نوسازی بهره‌مند شوند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد تصریح کرد: شهروندان از دو طریق ایستگاه‌های مبادله پسماند خشک (ویست بانک) و جمع‌آوری از درب منازل اقدام به تحویل پسماند خشک می‌کنند.
به گفته وی شهروندان باید در ایستگاه‌ها در هر دوره 6 ماهه حداقل 25 نوبت مراجعه و 37 کیلو و در جمع‌آوری درب منازل 60 کیلو پسماند تحویل دهند تا بتوانند از این تخفیفات بهره‌مند شوند.
کریمیان در ادامه به طرح سیمپ در منطقه 9 اشاره کرد و گفت: در این طرح شهروندان با نصب نرم‌افزار سیمپ و درج کد نوسازی در سامانه علاوه بر تحویل پسماندهای خشک و بهره‌مندی از مزایای مختلف از تخفیف در بهای خدمات پسماند قبوض عوارض نوسازی هم استفاده خواهند کرد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد در ادامه از افزایش قیمت مبادله پسماند در ایستگاه‌ها در سال 98 خبر داد و عنوان کرد: اقلام قابل بازیافت تا 4 برابر افزایش قیمت خرید در ایستگاه‌ها داشته‌اند که شهروندان می‌توانند با ارسال حرف"G" به شماره 30008228 لیست قیمت جدید اقلام قابل بازیافت را دریافت کنند؛ همچنین شهروندان می‌توانند جهت دریافت آدرس ایستگاه‌ها عدد منطقه شهرداری مورد نظر خود را به شماره مذکور پیامک کنند تا لیست آدرس ایستگاه‌های منطقه را دریافت نمایند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بدنبال افزایش 112 درصدی قیمت مسکن و کاهش 36 درصدی معاملات وزارت مسکن بنا دارد با ارائه زمین های دولتی در داخل شهرها به انبوه سازان روند نزولی قیمت مسکن را کلید بزند.
رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سال ۹۷ با احتساب نفت، منفی ۴.۹ درصد و بدون نفت، منفی ۲.۴ درصد بوده است.