کد خبر: ۹۵۳۸۴
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان:
کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: با توجه به ادامه ناپایداری‌ها در استان اصفهان در مناطق مستعد به‌صورت محلی شرایط وقوع روان‌آب و سیلابی‌شدن مسیل‌ها وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حجت الله علی عسگریان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر ادامه ناپایداری‌ها در استان اصفهان طی امروز چهارشنبه بعدازظهر و شب در استان به شکل افزایش آب، بارش‌های رگباری، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید است.

وی با بیان اینکه امروز شاهد شدت بارش‌های بهاری در مناطق شمالی و شرقی استان اصفهان خواهیم بود، گفت: طی روز پنجشنبه جو اصفهان نسبتاً آرام خواهد بود و فقط گاهی افزایش ابر خواهیم داشت و روز جمعه نیز ناپایداری‌های ضعیفی به شکل افزایش ابر و بارش‌های خفیف در برخی مناطق غرب و شمال پیش بینی می‌شود.

کمینه دمای هوا در اکثر مناطق ۱ تا ۲ درجه افزایش خواهد داشت

کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان با بیان اینکه کمینه دمای هوا در اکثر مناطق ۱ تا ۲ درجه افزایش خواهد داشت، ابراز داشت: روز چهارشنبه شاهد افزایش ابر، وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و رگبار بهاری و رعدوبرق هستیم و روز پنج‌شنبه نیز هوای اصفهان به شکل صاف تا قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: هوای اصفهان در روز پنج شنبه به شکل صاف تا قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید پیش بینی می‌شود.

علی عسگریان با هشدار در ارتباط با امکان سیلابی شدن مسیل‌ها در برخی نقاط استان بیان داشت: در ساعات بعدازظهر و اوایل شب چهارشنبه، تشدید بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق، احتمال وقوع صاعقه و تگرگ و تندباد شدید موقتی در مناطق شمال‌شرق، شرق، جنوب‌شرق و مناطق مرزی با استان یزد پیش بینی شده است.

شرایط وقوع روان‌آب و سیلابی‌شدن مسیل‌ها وجود دارد

وی ادامه داد: بر این اساس در مناطق مستعد به‌صورت محلی شرایط وقوع روان‌آب و سیلابی‌شدن مسیل‌ها وجود دارد و با توجه به میزان آسیب‌پذیری منطقه تمهیدات لازم مد نظر قرار گیرد.

کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان ادامه داد: در طی این روزها به دلیل وزش بادهای شدید دمای احساسی بسیار کمتر از دمای واقعی است که داشتن پوشش مناسب را ایجاب می‌کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بدنبال افزایش 112 درصدی قیمت مسکن و کاهش 36 درصدی معاملات وزارت مسکن بنا دارد با ارائه زمین های دولتی در داخل شهرها به انبوه سازان روند نزولی قیمت مسکن را کلید بزند.
رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سال ۹۷ با احتساب نفت، منفی ۴.۹ درصد و بدون نفت، منفی ۲.۴ درصد بوده است.