کد خبر: ۹۵۳۷۰
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
ذوالفقاری خبر داد
مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران گفت: برای کاهش بقایای سموم و کودهای شیمیایی نمونه برداری از مزارع و میادین جهت اعطای کد ۱۸ رقمی به محصولات انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،ذوالفقاری مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران در جلسه سلامت و امنیت غذایی با اشاره به میزان تولید محصولات زراعی و دامی در استان تهران اظهار داشت: ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن محصولات دامی، زراعی و باغی در استان تهران تولید می شود.
 
وی افزود: ۱۲ درصد شیرخام و ۱۷ درصد تخم مرغ کشور در استان تهران تولید می‌شود و متولی رعایت بهداشت محصولات دامی و پروتئینی سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت و متولی رعایت بهداشت محصولات زراعی سازمان حفظ نباتات و وزارت بهداشت و درمان است.
 
مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به طرح ارتقای سلامت ۸ محصول پرمصرف بیان کرد: غیر از وظایف مستمر برای ارتقای شاخص‌های بهداشتی در بخش کشاورزی، مصوبه شورای سلامت در زمینه ارتقاء سلامت هشت محصول پر مصرف که ۵ محصول در استان تهران به صورت انبوه تولید می‌شود را در دستور کار داریم.
 
ذوالفقاری گفت: در مورد کاهش بقایای سموم و کودهای شیمیایی نمونه برداری از مزارع و میادین جهت اعطای کد ۱۸ رقمی به محصولات انجام می شود که این کد در ۲۲ کشور دنیا مقبولیت دارد و این امر با هدف صادرات محور کردن تولید اجرایی می شود.
 
وی بیان کرد: از اردیبهشت ۹۷ اعطای گواهی بهداشت به محصولات شروع شده تا محصولات گواهی شده وارد بازار شود که بقایای سموم آن از حد مجاز پایین تر باشد.
 
مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران در پایان با اشاره به ممنوعیت کشت سبزی و صیفی با آب آلوده خاطرنشان کرد: در مورد کشت سبزی و صیفی جات نیز ۵۰ هکتار که در استان تهران با آب فاضلاب آبیاری می شد معدوم شدند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.